Další závodní zátěž by podle specialistů mohla vést až k trvalým následkům! Proto českému pilotovi doporučili přerušit sezonu a soustředit se na doléčení zranění a intenzivní rehabilitaci. Pro nadcházející závod v japonském Motegi doporučila továrna Honda jako náhradníka Kousuke Akijošiho.

„Asi to není překvapení. Posledních pár závodů bylo vidět, že tam není žádné zlepšení, právě naopak. Definitivní rozhodnutí padlo po Aragonu, který byl na zatížení nohy náročnější. A to se ukázalo i v závodě, jenž jsem nebyl schopný dokončit,“ uvedl Karel Abraham.

„Problém jsme konzultovali s několika odborníky, kteří nás varovali před další zátěží nohy s tím, že hrozí trvalé následky. Bohužel v téhle situaci nejde dělat nic jiného, než nastavit klidový režim a následně trpělivě rehabilitovat. I když od zranění uplynuly už skoro čtyři měsíce, kvůli neustálé zátěži nohy budeme začínat prakticky od nuly,“ přiznal Abraham.

„Prozatím jsme se rozhodli vynechat tři zámořské závody a poté se s doktory poradíme, zda je vhodné startovat v závěrečném závodě ve Valencii,“ podotkl závěrem jediný český zástupce v MotoGP.