Trenére, co lze očekávat od úterní odvety?
Fyzicky hodně náročný hokej, který předvedli už u nás v prvním zápase. Viděl jsem i část jejich dnešního tréninku a musím říct, že to bude hodně o bruslení a fyzickém kontaktu. Bude to nesmírně náročné utkání.

Navíc je tady oproti Třinci poměrně velké hřiště, že?
No, to je další věc. Oproti našim rozměrům je to tady letiště. Je tady největší možný rozměr třicet na šedesát. Hráči mají víc prostoru na individuální hru, prosazení se v situacích jeden na jednoho a podobně. Z hlediska defenzivní činnosti je to kvůli těmhle věcem komplikovanější.

Bude to tedy ofenzivní hokej s velkým počtem branek?
Netuším, těžko říct. Bude záležet na tom, jak se nám povede aplikovat naši hru na tomto větším rozměru. Já věřím, že bruslařsky jsme dobře připraveni a pokud neuděláme zbytečné systémové chyby, bude zápas vyrovnaný. A pak už budou rozhodovat přesně ty chyby, kdo jich udělá méně. A kdo se prosadí lépe v koncovce, využije své šance. To samozřejmě není žádná novinka. My to utkání ale chceme zvládnout, chceme vyhrát a ne hrát na remízu.

Jak dobře máte nastudovanou hru soupeřů?
V lize se jim příliš nedaří, ale my taky neměli začátek podle představ. Myslím, že jsou na tom podobně. V tom jednotlivém zápase však rozhodnou opravdu maličkosti. Máme stažené zápasy. Uvidíme, s jakou sestavou přijdou. To se dozvíme až těsně před utkáním.

Jak velkou komplikací je nepřítomnost Jiřího Polanského, který nemůže hrát kvůli trestu z prvního utkání?
Nechybí jenom on. Chybí ještě Martin Adamský nebo Lukáš Galvas, což jsou zkušení hráči, kteří umí tvořit hru. Především Jirka Polanský je hráč, který dělá jednu celou pětku. Rozdává nahrávky, umí i sám skórovat. Lukáš Galvas, to je zkušenost v obraně, Martinovi Adamskému zase přesně sedí tahle fyzická hra. Ti hráči nám chybí, ale na to my nemůžeme koukat. Musíme hrát s těmi, co máme k dispozici. Já už říkal, že ti, co tady jsou, musí ukázat, že tady mají své oprávnění.

Nedělní zápas v Litvínově odchytal Šimon Hrubec, v Lize mistrů ale dostává prostor Peter Hamerlík. Kdo se postaví mezi tři tyče ve Švédsku?
Chytat bude Peter. Už před víkendem brankáři věděli, že Šimon bude chytat v neděli a Peter v úterý. Aby se na to dobře připravili. Gólmani preferují, když to ví dopředu.