Branko, jak bys zhodnotil zápas?
Jsme samozřejmě spokojení, že se nám povedlo zvítězit. Začali jsme dobře a jako první jsme se i prosadili. Poté jsme vyrobili pár chyb a rázem jsme byli o dvě branky za Spartou. Důležité bylo, že jsme se z toho nepoložili a v krátkém časovém úseku jsme dali dva góly a myslím, že jsme mohli přidat i vítězný už v regulérním čase. Ale jsme rádi za ty dva body, tento tým ukázal charakter.

Co ten zápas podle tebe zlomilo?
Bezesporu to, že jsme se nevzdali. Asi bych neřekl, že to Sparta podcenila, ale podařilo se nám snížit na rozdíl jednoho gólu a následně Petr Vampola rychle vyrovnal. Myslím, že jsme šli psychicky nahoru. A potom, nechci říct, že jsme dominovali, ale měli jsme tam tři čtyři čisté příležitosti. Škoda, že nám to tam nespadlo. Ale bereme i tyhle dva body.

Sparta měla před třetí třetinou střeleckou převahu a přece jste ji přehráli...
No, my už jsme neměli co ztratit. Samozřejmě jsme to trochu otevřeli a snažili jsme se hodně napadat. Ten kontaktní gól nás ještě více nakopl a rychle poté přišel čtvrtý. To se pak hraje těžko, když ztratíte dvoubrankové vedení.

Cítili jste, že když na Pražany zatlačíte, tak gól přijde? Většina branek padla po jejich chybách...
My jsme také chybovali, ale musím pochválit diváky, kteří nás hnali dopředu! Byli jsme v takové euforii a soupeři se muselo hrát strašně špatně, když nám všechno vycházelo.

V NHL se aktuálně zkouší v prodloužení hra 3 na 3. Co tomu říkáš? Nebylo by zajímavé hrát takto i v Česku?
Já si myslím, že je jen otázka času, kdy se to dostane sem. Můžeme vidět, že v přípravě tam padá spoustu gólů, takže pro lidi to bude určitě zajímavé. Řekl bych, že to tu budeme mít možná už za rok. Určitě je to zajímavé.

Měl jsi před svým nájezdem jasno, co uděláš?
Ano, měl. Bavili jsme se o tom na střídačce a jsem rád, že mi to Martin Bakoš nesebral. (směje se) Rovněž on přemýšlel, že by to takhle udělal. Ale nakonec je to jedno, vyhráli jsme.

Věděli jste, že můžete být po tomhle zápase první? Pomohlo vám to nějak?
Ono nás to samozřejmě těší, ale my se snažíme jít od zápasu k zápasu.

Co říkáš tomu, že jsi zatím libereckým tahounem?
Já si myslím, že tu nyní všichni hrají výborně. Pokaždé se některá pětka trefí, minule třeba ta čtvrtá, což je jedině dobře. Doma vítězíme, tudíž už to chce jen o trochu více lidí. Věřím, že doma dále budeme silní.