AC Sparta Praha - Mados MT Hradec Králové 5:1 (4:0)

Futsalisté Sparty začali náporem a usadili se na polovině soupeře. Ovšem ten hrozil z nebezpečných brejků. V 9. minutě utekl sparťanské obraně Drozd, ale svůj únik zakončil střelou do tyče Vozárovy svatyně. Na druhé straně zvonila tyč po pokusu sparťana Doši.

Skóre se poprvé měnilo v 11. minutě. Sparťané zahráli signál a Frič nahrál ve skluzu před prázdnou klec Tichému – 1:0. Pražané vyvinuli na soupeře velký tlak, v další šanci nastřelil Vodecký po rohu Friče břevno. Ve 13. minutě už to bylo 2:0. Druhou asistenci si připsal hrající trenér Sparty David Frič a Vodecký tvrdou ranou našel skulinu mezi obráncem a tyčí – 2:0.

V závěru poločasu domácí odskočili na rozdíl čtyř gólů

Klíčové branky vstřelili Pražané před přestávkou. Nejprve využil chyby obrany Rott a krátce po něm i Sláma – 4:0. Po změně stran se Mados trochu otrkal a dokonce dokázal skórovat. Ve 28. minutě přihrál D. Drozd v brejku Jiráskému a ten prostřelil Vozára – 4:1.

Sparťané se dostali do hry deset minut před koncem. Doša poslal Havrdu do samostatného úniku, ten ale zakončil do boční sítě. V další příležitosti se ocitl Sláma, ale Menšl ho skvěle vychytal. Ve 38. minutě bylo rozhodnuto. Tichý si narazil s Rottem a zakončil do prázdné brány – 5:1.

Rajnoch: Sparta byla jasně lepší a zaslouženě zvítězila

„Byl jsem spokojený hlavně s první půlí, kdy jsme Hradec jednoznačně přejeli,“ zdůraznil hrající trenér Sparty David Frič a dál pokračoval v hodnocení: „První poločas měl podle mého skončit osm nula a mohl být úplný klid. Na začátku druhé půle jsme neproměnili nějaké šance, soupeř poté z ojedinělé příležitosti snížil a trochu se chytil. Ale přesto jsme byli celý zápas lepší ve všech herních činnostech.“

Převahu Sparty uznal i trenér Hradce Králové Daniel Rajnoch: „Celé utkání se nám vůbec nevyvedlo. Domácí byli jasně lepší a zaslouženě zvítězili. U všech balonů a ve všech soubojích jsme byli minimálně o krok pozadu. Zápas nám ukázal, že se máme ještě hodně co učit.“