Právě v těchto dnech jsou tady vystaveny čtyři vozy nejluxusnějších značek v hodnotě více než třiceti milionů korun. Expozice bude přístupná až do neděle 27. září.

Fanoušci rychlých vozů si mohou zblízka prohlédnout:

  • rudé Ferrari 458 Speciale F1
  • modré Ferrari California T
  • oranžové Lamborghini Murcielago
  • elegantní béžový Rolls Royce Phantom

Od 21. září bude expozice obměněna o dva další vozy. „O jaké další atraktivní automobilové ikony půjde, se mohou návštěvníci sami přesvědčit příští týden v přízemí obchodního centra,“ sdělil Jiří Kratochvíl, ředitel obchodního centra Zlaté jablko.

„Chtěli jsme zprostředkovat příznivcům motorismu jedinečnou možnost vidět jedny z nejdražších vozů světa zrovna u nás. Takové, jaké v běžném provozu nemají možnost moc často zahlédnout,“ dodal Kratochvíl.

Trojice šťastlivců bude mít příležitost stát se řidičem podobného sportovního vozu, jako jsou ty vystavené. Stačí se jen zapojit do soutěže "o nejlepší selfie" vyhlášené na facebookovém profilu Zlatého jablka.

Více na www.zlatejablko.cz

Perličky z expozice ve Zlatém jablku:

Celkový výkon čtyř vystavených vozů je 2 218 koní, což je pro srovnání výkon přibližně 22 běžných automobilů.

Hodnota těchto čtyř vozů přesahuje částku 30 milionů korun.

Nejvyšší rychlost vyvine Lamborghini Murcialago, jeho maximální rychlost je 331 km/hod.!

Nejrychleji se z 0 na 100 km/hod. dostane Ferrari 458 Speciale, konkrétně za 3,0 sekundy. Na jeho vývoji se podílel i tým Ferrari Formule 1.

Ferrari California T je díky pevné skládací střeše pohodlným cestovním kupé a sportovním kabrioletem v jednom.

Majiteli vystaveného Rolls Royce Phantom jsou takové hvězdy jako Jennifer Lopez, David Beckham či Simon Cowell. Několik jich vlastní britská královská rodina.