FC Benago Zruč n.S. – AC Sparta Praha 5:3 (2:0)

První poločas vypadal jednoznačně. Benago otevřelo skóre ve 14. minutě, kdy krásným obloučkem překonal Vozára reprezentant Rodek. O čtyři minuty později už domácí vedli 2:0. Cristiano našel dlouhým pasem Brahimiho a ten se nemýlil.

Benagu vyšel výborně také vstup do druhé části. Po patnácti vteřinách udeřil na zadní tyči číhající Galvao – 3:0. Jenže postupem času přebírala inciativu aktivnější Sparta. Nejprve snížil Vodecký a ve 29. minutě se po solidní akci u lajny a tečované střele prosadil Sop – 3:2. Vyrovnání se Sparta dočkala ve 34. minutě, kdy se trefila posila. Zdeněk Sláma poslal nechytatelnou střelu – 3:3. Benago se v poslední minutě odhodlalo ke hře bez brankáře, Marcelo našel kolmicí Galvaa a ten se trefil přesně – 4:3. Vzápětí zkusila power play Sparta, ale míč jí sebral Fogaca a zamířil s ním do prázdné brány – 5:3.

Domácí Benago si tak v závěru utkání pomohlo power play a získalo tři body. „Power play jsem měl naplánovanou během celého zápasu dle vývoje. Domluvil jsem se s kluky, že když budeme vést o tři góly, tak vezmeme power play a budeme hrát v přesile celý druhý poločas. Letos mám totiž složení na power play fantastické,“ těšilo domácího trenéra Beniho Simitči. „Chtěl jsem zápas zlomit pomocí power play a povedlo se. Věřili jsme si a hned jsme dali gól. Škoda, že jsme zápas nerozhodli za stavu tři nula. Nedali jsme spousty šancí,“ litoval Simitči. 

Frič: Zápas se snažili rozhodnout rozhodčí

Ve druhém poločase už to vypadalo, že Benagu dochází baterky. „Celý zápas jsme opravdu presovali. Hráli jsme jen v sedmi, protože nemohl hrát Ago. Při čtvrtečním tréninku si natáhnul tříslo a nechtěli jsme riskovat. Únava se na nás poté projevila,“ přiznal Simitči a hledal další příčiny kolapsu: „Kluci začali mít strach, že se může něco stát. To bylo vidět u brankáře Cristiana, který si normálně věří, a najednou dostal gól po tečované střele a nevěděl, co se bude dít. Důležité je, že máme tři body. To je podstatné.“

Kouč pražské Sparty David Frič si po duelu uvědomil, že jeho tým ztratil body hlavně díky první půli: „Dneska jsme si zápas prohráli v první půli. Ve druhém poločase jsme byli jednoznačně lepší než Benago. Myslím si, že do zápasu vstoupily také verdikty rozhodčích, kteří nám pískali naprosto zbytečné fauly! Snažili se zápas rozhodnout oni, což mě trochu mrzí, jelikož toto utkání mělo obrovskou kvalitu.“