Největším překvapením bylo odstoupení vicemistra z Teplic, který na poslední chvíli přenechal svoje místo Démonům z České Lípy. Dalšími nováčky jsou FC Rádio Krokodýl Brno a SK Interobal Plzeň. Zároveň tedy týmy, které díky svým novým sponzorům změnily své názvy z Agromeli, respektive Indoss.

Do finále si nejvíce brousí zuby zručské Benago, jež se posílilo o mistra světa Marcela či další hráče ze zahraničí. Druhým aspirantem na finále je i pražská Sparta, která si díky svému jménu nemůže klást nižší cíle. Ta přivedla z Teplic reprezentanta Zdeňka Slámu.

Největším favoritem na titul je úřadující mistr FK ERA-PACK Chrudim, který do svých řad přivedl reprezentanta Michala Kovácse, Marcia a Sidneiho z Teplic! Navíc usiluje také o Radima Zárubu z brněnského Tanga.

Pozadu nezůstala ani pražská Slavia, která chce na své palubovce ovládnout derby pražských „S“. V Edenu se hraje ve čtvrtek 29. října od 20 hodin. Vedení klubu přivedlo mj. i reprezentanty Jiřího Novotného, Jana Lištvána a brankáře Ondřeje Vahalu z Benaga.

Otakar Mestek: Chrudimi by finále nemělo uniknout

Velké bitvy můžeme očekávat v Brně, kde to bude mít každý tým těžké. Tango sází na Michala Beleje a dravé mládí kolem něj. Krokodýl Brno posílil výrazně o brankáře Kubíčka, Brůnu, Kopeckého a Michala Mareše mladšího. Brněnský Helas naopak sází na totožný kádr jako loni v čele s reprezentantem Davidem Cupákem.

„Teplice nám přidělaly vrásky na čele, jejich konec v první lize byl však zřejmě nevyhnutelný. Díky výprodeji posílily jiné celky, a tak očekávám ligu nesmírně vyrovnanou,“ řekl před startem nové sezony předseda Komise futsalu Otakar Mestek.

Šéf českého futsalu věří Chrudimi: „Myslím si, že Chrudim posílila velmi dobře a do finále by se měla dostat. Zejména jí přeji hodně štěstí na evropském poli a hlavně ten vysněný postup do Final four UEFA Futsal Cupu.“

1. kolo CHANCE futsal ligy, pátek 11. září 2015, 20:00

  • Helas Brno – Interobal Plzeň
  • FK Kladno – FC Rádio Krokodýl Brno
  • Démoni Česká Lípa – Slavia Praha (odloženo)
  • Nejzbach Vysoké Mýto – FK ERA-PACK Chrudim
  • FC Benago Zruč n. S. – AC Sparta Praha
  • Mados MT Hradec Králové – FC Tango Brno