Druhou prezidentskou kandidaturu stávajícího prezidenta Miloše Zemana si v souhrnu přeje 45,2 % domácí populace. Z pětice nabízených případných prezidentských kandidátů by stávajícího prezidenta Miloše Zemana aktuálně v přímé prezidentské volbě volilo 37,6 % dotázaných. Václava Klause 11,3 % respondentů.

Nejvyšší vojenský představitel NATO, armádní generál Petr Pavel by aktuálně získal v hypotetické přímé prezidentské volbě 10,8 % hlasů, katolický kněz, teolog a vysokoškolský pedagog Tomáš Halík 7,5 % hlasů a senátor Zdeněk Škromach (ČSSD) 0,8 % hlasů.

Po zkušenostech s první přímou volenou hlavou státu vnímá přímou prezidentskou volbu jako správný krok k posílení přímé demokracie 40,2 % dotázaných.

Bez ohledu na výsledek první přímé prezidentské volby ji pak vnímá jako správné rozhodnutí 29,5 % respondentů. Proti zavedení přímé prezidentské volby je v souhrnu 20,3 % respondentů.

Druhé přímé prezidentské volby v roce 2018 se z aktuálního pohledu hodlá zúčastnit 59,4 % veřejnosti a váhá 12,4 % dotázaných.