Ráno, krátce po druhé hodině, byla vyslána autohlídka strážníků z Obvodního ředitelství MP Praha 1 do ulice Seminářská. Zde se měl dožadovat vstupu do hotelu neznámý muž.

Po příjezdu strážníků na místo ochranka hotelu hned ukázala na podezřelého muže, který se strážníkům anglicky představil jako „Ježíš Kristus“. Poté začal hlídce vysvětlovat, že ho do hotelu vyslali mimozemšťané, jejichž loď přistála ve vedlejší ulici. Na základě tohohle vysvětlení strážníci přivolali záchrannou službu.

Záchranáři se po zhodnocení situace rozhodli muže převést na psychiatrii. V sanitním voze nicméně tento „Ježíš Kristus“ začal být agresivní. Napadal jak záchranáře, tak i hlídku Městské policie Praha. Strážníci proti němu zakročili, a i přes riziko pomsty mimozemšťanů mu nasadili služební pouta.

„Ježíš Kristus“ přitom jednomu strážníkovi „nekřesťansky“ naplival do obličeje a očí. Záchranná služba následně agresivního mesiáše převezla za asistence strážníků na psychiatrické oddělení jedné z pražských nemocnic.

Z důvodu možného přenosu infekce se poté poplivaný strážník nechal ošetřit v nemocnici a posléze pokračoval ve službě.