V uplynulém ročníku se mladý gólman vypracoval na pozici jedničky v kádru Sparty a vysloužil si tak i nabídku odejít do Kontinentální hokejové ligy. S tou dle svých slov neváhal. „Je to pro mě velká výzva. Chtěl jsem si KHL zachytat a nyní se mi naskytla možnost, takže jsem ji využil. Těším se a připravuji se, abych na tom byl pokud možno co nejlépe,“ říká.

Program jeho celku je prý v libereckém Sport Parku velmi nabitý. „Každý den hodně trénujeme. V sedm ráno máme nástup na ovále. Hráči hodně běhají, my brankáři to máme lehce odlišné. Pak jdeme na led nebo hrajeme jiné hry, jako fotbal nebo basketbal,“ přibližuje Novotný přípravu Novokuzněcku.

Metallurg se již v minulosti pod Ještědem připravoval a místní podmínky si pochvaloval natolik, že sem letos zamířil znovu. Co zde ruský tým tolik láká? „V Liberci je parádní zázemí, tým je tu už podruhé a evidentně se jim zde líbí. Je tu všechno, co tým ke své přípravě potřebuje,“ vysvětluje Novotný.

V týmu je aktuálně velká konkurence

Po nepříliš vydařených sezonách navíc klub chce mířit v tabulce o něco výš, čemuž kromě přípravy odpovídá také kádr. „Tým se teď hodně posílil. Máme zatím hodně hráčů, v prvních třech týdnech přípravy nás bylo snad padesát. V Liberci s sebou máme asi šest lajn, to se samozřejmě ještě bude snižovat. Panuje tu docela konkurence, ale věřím, že nám to pomůže,“ doufá.

Konkurence je znát také na postu gólmanů, avšak Novotný věří, že si prostor v brankovišti vybojuje. „Jako brankář nikdy nemáte nic jisté! Ale rozhodně se budu snažit, abych toho odchytal co nejvíce. Důležité ovšem je, aby se dařilo hlavně týmu,“ dodává vzápětí.