„Po olympiádě jsem byla trochu unavená. Teď se zase dostávám do fáze, kdy mě ježdění baví jako dřív,“ těší majitelku dvou křišťálových glóbů. „Takže jsem zase zpět a ready to naložit v příští sezóně,“ hlásí z amerického východního pobřeží, kde se aktuálně věnuje dětem v rámci takzvaného Woodward Campu. „Je to takový sportovní týden, hlavní náplní jsou trampolíny a skejt. Jsem tady jako invited rider a pomáhám dětem v předsezonním tréninku,“ vysvětlila Pančochová.

Už brzy se vrátí do Colorada, kde dlouhodobě žije, a až do konce léta se bude věnovat vlastní přípravě, do níž by ráda zařadila také oblíbený surfing. „Je to zpestření. Oproti snowboardingu je hodně jiný tím, že používám hlavně horní část těla. To nejnáročnější je dobře přečíst oceán a chytit vlnu. Potom, když už stojím na surfu, je to doma,“ promluvila Pančochová o své vášni, kterou před necelým měsícem ve francouzském Seignosse dokonce proměnila v titul vicemistryně České republiky.

„Ještě před mistrovstvím jsem byla čtrnáct dní na Kostarice, abych měla víc sil pádlovat, ale holky mají nasurfováno pořád trochu víc než já. Vlny byly větší, tak to byla docela sranda, ale bojovaly jsme, co to šlo,“ zavzpomínala na červnový zážitek.

A čím ji brázdění mořských vln tolik okouzlilo? „Při surfových závodech je to úplně jiná atmosféra. Tím, že mám někdy až čtyřicet minut na chycení dvou vln, které se budou počítat, tak ze mě úplně padá nervozita. Snowboarding je založený na dvou až třech závodních jízdách a to nervy cuchá víc.“

Na podzim vyrazí na první sníh na některý z rakouských či švýcarských ledovců. A pak věří, že přijde další zima plná velkých úspěchů. „Už se těším. Pojedu víc závodů, X Games, Mistrovství světa World Snowboard Tour a taky svěťáky. Ale budu se snažit udělat si čas i na sebe a vyrazit s kamarádama na pár film tripů,“ plánuje rodačka z Uherského Brodu, která se sama stala hvězdou jednoho z chystaných dokumentů. „Tím, že jsem letos míň závodila, měla jsem čas na trochu jiný projekt. Natočila jsem menší dokument Shark Tales, na podzim bude mít tour po celé republice,“ naznačila tajemně.

V hlavě se jí rýsuje ještě jeden jasný, podzimní plán. „Měla bych se zase ukázat doma v Čechách, aby nezapomněli, jak vypadám.“