V obci Vyšní Lhoty skončil v lese ve srázu pod silnicí nedaleko vrchu Prašivá na střeše osobní automobil Ford Mondeo. Staršího řidiče vytáhl ven předními dveřmi tým Zdravotnické záchranné služby MS kraje, hasiči pak přenášeli zraněného muže na nosítkách do prudkého kopce.

Na místě nehody zasahovaly dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) - ze stanic Nošovice a Frýdek-Místek, odkud přijel vyprošťovací speciál na podvozku Tatra 815. Obě hasičská vozidla ve spolupráci vytáhla během dopoledne Mondeo zpět na silnici, a to několik metrů nahoru po srázu. Nebyl zaznamenán únik provozních kapalin.

Jiné dvě jednotky hasičů, jedna ze stanice HZS MSK v Novém Jičíně (přijela dvěma vozidly) a druhá dobrovolná ze zbrojnice Jeseník nad Odrou-Hůrka, odnesly k vrtulníku Letecké záchranné služby Ostrava zhruba sto metrů muže středního věku, kterého v pátek ráno zranil v místní části Hrabětice padající strom při kácení hluboko v lese. Muž mimo jiné utrpěl otevřenou zlomeninu nohy, byl vyproštěn ještě před příjezdem hasičů.