V rámci sekretariátu svazu bude mít na starosti mimo jiné stanoviska k pravidlovým podnětům klubů, videosemináře pro profesionální rozhodčí a účastníky projektů Akademie rozhodčích ČSLH, stejně jako přednášky, školení a semináře pro rozhodčí v dalších soutěžích.

Bude se podílet na vedení Akademie rozhodčích a realizaci Programu rozvoje rozhodčích ČSLH, k jeho povinnostem bude patřit i sledování a hodnocení zápasů řízených rozhodčími, kteří jsou účastníky projektu Akademie. Jako pracovník sekretariátu bude úzce spolupracovat s komisí rozhodčích ČSLH, vedenou Pavlem Halasem.

„Rozhodčí jsou důležitou součástí hokejového prostředí a shodli jsme se na tom, že je nutné, aby se jim – spolu s odbornou komisí – věnoval na plný úvazek i profesionální pracovník svazu,“ podotkl prezident ČSLH Tomáš Král. „Jsem rád, že jsme se na spolupráci domluvili právě s Vladimírem Šindlerem, který patří k nejlepším, nejzkušenějším a nejuznávanějším mezinárodním rozhodčím.“

Vladimír Šindler (1971) působí jako profesionální rozhodčí od roku 2006. V nejvyšší soutěži odřídil jako hlavní rozhodčí téměř osm set utkání, zúčastnil se dvou olympijských turnajů, dvanácti mistrovství světa a pěti světových šampionátů hráčů do dvaceti let. Dvakrát, a sice v letech 2003 a 2015, řídil finále mistrovství světa v ledním hokeji. Jako profesionální rozhodčí bude v nejvyšší soutěži působit i v sezoně 2015/16.