Vybudování tohoto nového discgolfového hřiště schválili českolipští radní na květnovém zasedání. Náklady by se měly vyšplhat maximálně na částku 260 tisíc korun.

Na louce na sídlišti Sever vznikne hřiště s devíti koši. Přístupné bude všem a zdarma. Discgolf, který vznikl v 70. letech v USA, spočívá v házení plastovým disky na koš. Vítězem se stává ten, kdo celou trasu projde na nejmenší počet hodů.

„Výhodou téhle hry je, že není fyzicky ani finančně náročná. Hrát ji mohou lidé všech věkových kategorií, ke hře potřebují pouze plastový disk, jenž není nijak drahý. Plánujeme také, že bychom začátečníkům disky půjčovali v Městském informačním centru nebo v půjčovně, která by byla otevřená v blízkosti hřiště,“ uvedl místostarosta České Lípy Juraj Raninec.

Původní záměr byl, aby hřiště vzniklo v Městském parku. Vzhledem k většímu počtu chodců a nebezpečí zásahu létajícím diskem byla vybrána volná louka u budovy bývalého Projektového ústavu.

„Discgolfové hřiště, jež vznikne, bude vhodné jak pro rekreační využití, tak pro sportovní turnaje. Právě tím chceme hřiště o prázdninách slavnostně otevřít,“ doplnil Juraj Raninec.