Modely Santa Fe, i40, i30 a mikrobusy H1 jsou určeny pro přepravu fotbalistů, zaměstnanců či organizátorů mezi Prahou, Olomoucí a Uherským Hradištěm, kde se budou jednotlivé souboje hrát.

„Hyundai je po světě známý svou podporou fotbalu a jako partner organizace UEFA. Jsme rádi, že Hyundai podpoří pořádání významné fotbalové události i v zemi, kde vyrábí své vozy pro celou Evropu,“ uvedl Miloš Adámek, senior PR manažer a mluvčí v Hyundai Motor Czech.

„Jsme rádi, že se společnost Hyundai stala oficiálním partnerem šampionátu jednadvacítek. Jsem vděčný za to, že převzala klíčovou roli, pokud se jedná o zajištění přepravy v rámci tohohle turnaje," poznamenal Guy-Laurent Epstein, marketingový ředitel UEFA Events SA.

Vítěz evropského šampionátu bude znám 30. června

Šampionát UEFA U-21 začne 17. června utkáním domácího celku s Dánskem, a sice na stadionu v pražském Edenu.

Ve skupině A dále Češi změří své síly s týmy Srbska a Německa. Ve skupině B se utkají výběry Anglie, Švédska, Itálie a Portugalska.

Z každé skupiny postupují dva celky do semifinále, která se hrají 27. června v Praze na Letné a v Olomouci. Finále je poté na programu 30. června v Praze v Edenu.