Woffinden se nesmazatelně zapsal mezi největší osobnosti devatenáctileté historie Grand Prix České republiky. Brit totiž v Praze dokázal vyhrát třetí rok v řadě, což je úspěch, jenž v minulosti předvedl pouze Jason Crump.

Tai Woffinden patřil mezi nejrychlejší po celý průběh závodu, do vyřazovacích jízd postoupil ze třetího místa, vyřazovací boje poté zvládl nejlépe. Vyhrál své finále a především stylem start-cíl triumfoval ve velkém finále.

Výborný manévr ve finále posunul na konečné druhé místo Poláka Jaroslawa Hampela, jenž předčil vítěze základního rozpisu a největší překvapení závodu Macieje Janowského.

Druhý z Poláků ve finále byl před závodem v celkovém pořadí poslední, ale na Markétě byl v základní části prostě neporazitelný. Že si bude muset Janowski na své první vítězství v závodech Grand Prix počkat, naznačilo už semifinále, kde Janowski dojel druhý. Finále mu přineslo "jen" třetí místo, i to je však jeho jednoznačně nejlepším výsledkem v kariéře.

Do závodu zasáhli tři čeští jezdci. Václav Milík s divokou kartou vyrovnal svůj loňský výsledek, když skončil se dvěma body patnáctý. Náhradníci Matěj Kůs a Josef Franc naskočili místo zraněného Švéda Tomase H. Jonassona každý do jedné jízdy, v nichž nebodovali.