„Finálové zápasy budou všechny takové,“ zhodnotil utkání chrudimský hrdina Roman Mareš a pokračoval: „Myslím si, že v prvním zápase měly Teplice více šancí. Daly šest branek, avšak špatně bránily. Dnes to také mohlo dopadnout jakkoliv. Budou rozhodovat maličkosti.“

Závěr zápasu byl hodně emotivní z obou stran. „Myslím si, že rozhodčí mohli Teplicím klidně jednu desítku písknout. Situace před mou brankou faul nebyl, protože si pro něj Marcelo vyloženě šel a úplně zbytečně spadl. Každopádně musím sportovně přiznat, že jeden faul na odpískání desítky proti nám jsem v utkání viděl,“ řekla futsalová legenda.

Roman Mareš poté popsal svůj vítězný „angličan“ na 2:1. „Míč jsem si potáhl, proti mně stál Giva, který mě dobře vykryl. Uviděl jsem Alvarita, ale v poslední chvíli jsem si balon špatně předkopl, tak jsem šel do střely a vyšlo to. Nemířil jsem,“ usmíval se střelec vítězné trefy.

Série bude dlouhá, myslí si autor vítězné trefy

„Jsem rád! Ale to jsme všichni tady v Chrudimi. Hlavně fanoušci, kterých opět dorazilo hodně. Série bude dlouhá. Teplice se musí do Chrudimi vrátit, s čímž už asi příliš nepočítaly. Vyhrál šťastnější tým, stejně jako v prvním případě. Je to jedna jedna a jedeme dál.“

Do dalšího utkání zbývá týden. Může se něco změnit? „Nemůže se změnit nic! Může se stát, že někdo uteče o dva nebo tři góly a bude rozhodnuto, ale tomu nevěřím. Tahle série je hodně vyhecovaná a očekávám, že se bude hrát pořád stejně. Budou rozhodovat chyby hráčů a štěstí,“ dodal Roman Mareš.