Muzikál Mamma Mia! měl svoji premiéru v pražském Kongresovém centru 12. prosince 2014 a dodnes si na představení zakoupilo vstupenku 140.000 diváků. Díky velkému zájmu bylo uvádění prodlouženo do konce roku 2015.

Podzimní sezona nabídne celou řadu novinek v obsazení. V hlavní roli Donny – v limitovaném počtu představení – bude hostovat jedna z královen českého popu, Helena Vondráčková. „K Abbě mám velmi kladný vztah! Především díky písničce A ty se ptáš, co já,“ prozradila zpěvačka, která se souborem Mamma Mia! začne zkoušet už o prázdninách. Další tváře, které v show vystoupí jako special guest star, budou oznámeny v nejbližších dnech.

V inscenaci dále účinkují: Alena Antalová, Jiří Langmajer, Leona Machálková, Daniela Šinkorová, Hana Křížková, Petr Kolář, Radka Fišarová, Jitka Asterová, Pavel Vítek, Jaroslava Kretschmerová, Roman Vojtek, Tomáš Smička, Tomáš Trapl, Petra Vraspírová, Hana Holišová, Olga Lounová, Petr Kotvald, Michaela Nosková, Michael Foret, Ivana Korolová a další.

Příběh muzikálu se odehrává na menším řeckém ostrově. V předvečer svatby pozve Sophie tři muže, kteří se před 20 lety mihli životem její maminky Donny! Každý z nich by tedy mohl být jejím otcem. Nečekané setkání přinese nejednu komickou situaci… Děj doplňují nejznámější písně švédského kvarteta ABBA: Dancing Queen, Mamma Mia, Money, Money, Money, The Winner Takes It All, Super Trouper, Thank You For The Music a mnohé další.

Tvůrčí tým české verze tvoří:

  • Antonín Procházka (režie)
  • Adam Novák (překlad libreta a textů)
  • Roman Šolc (kostýmy)
  • Radek Havlíček (scéna)
  • Ivana Hannichová (choreografie)
  • Dalibor Kapras (dirigent)
  • Alena Průchová (sbormistryně)

Producenty jsou Ing. Peter Kovarčík a společnost Dark style agency.
Vstupenky jsou v předprodeji v sítích TicketArt a Ticketportal po celé ČR.
Generálním partnerem muzikálu Mamma Mia! je akciová společnost PSJ.