Symbolický klíč od nových aut ŠKODA Octavia převzali v Zákaznickém centru značky v Mladé Boleslavi zástupci Policie ČR v čele s policejním prezidentem brig. generálem Tomášem Tuhým.

Za značku ŠKODA předal vozidla, včetně jubilejního 2500. vozu Octavia třetí generace v inovované barevné kombinaci stříbrné s reflexní modrou a žlutou, Luboš Vlček, šéf prodejní organizace ŠKODA AUTO Česká republika.

„Dodání 85 automobilů, jež začnou sloužit na různých policejních útvarech, je signálem pro každého policistu, že to s modernizací celého policejního sboru myslíme vážně. Nadále budeme pracovat na zlepšování podmínek pro výkon jejich služby,“ uvedl policejní prezident brig. generál Tomáš Tuhý.

Z 85 vozidel dodaných útvarům Policie ČR je 21 kusů v policejních barvách a 64 v civilním provedení.

Automobily ŠKODA jsou tradiční součástí vozového parku Policie ČR. Předání policejních vozů Octavia je dalším krůčkem v dlouholeté obchodní spolupráci mezi domácí automobilkou a Policií České republiky.

Od roku 1993 dodala ŠKODA pro potřeby policie více než 17 000 vozů ŠKODA nejrůznějších modelů a specifikací. V současnosti jsou ve službách Police ČR zastoupeny modely automobilů Fabia, Octavia, Superb a Yeti. Ať již speciálně upravené podle požadavků policejních sborů nebo v sériovém provedení.

Vozy značky ŠKODA slouží policii také v jiných zemích, například v Polsku, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku, Velké Británii, Izraeli či v Portugalsku.