Pro chomutovskou mládež se jedná o obrovské ocenění a potvrzení faktu, že Piráti s mladými hráči pracují opravdu velmi dobře, o čemž svědčí mimo jiné i úspěchy v českých soutěžích. Nicméně podpis smlouvy s týmem NHL je ještě o několik levelů výše než tuzemské tituly.

Ducks draftovali stále devatenáctiletého Kašeho loni v červnu, v sedmém kole jako 205. v pořadí, letos se rozhodli pro podpis nováčkovské smlouvy, aby na hráče neztratili nárok. Pravidla NHL hovoří jasně. Jakmile klub s draftovaným hráčem nepodepíše kontrakt do dvou let od "dražby talentů", může tento hráč podepsat smlouvu s jakýmkoliv jiným klubem NHL.

Draftem systém skautingu mladých hráčů nekončí. Zámořské kluby chtějí mít přehled o rozvoji a vývoji svých hráčů, Kaše byl tudíž pod bedlivým dohledem Ducks. A uplynulý ročník mu především v play-off a baráži vyšel parádně, což jistě přispělo k rozhodnutí Anaheimu podepsat nováčkovský kontrakt.

Talentovaný Kaše byl v play off první ligy nejproduktivnějším Pirátem, když v 11 utkáních zaznamenal stejný počet bodů za šest branek a pět asistencí. Ve 12 startech v prolínací soutěži o Tipsport extraligu si Ondřej Kaše připsal šest kanadských bodů za tři góly a stejný počet přihrávek. V základní části se poté jeho bilance zastavila na 37 zápasech, sedmi gólech a 14 asistencích.

Ještě coby starší dorostenec nakoukl Ondřej Kaše během sezony 2012/2013 i do seniorského hokeje v Kadani, o rok později už patřil ke stabilním článkům extraligové sestavy Pirátů a má také podíl na titulu juniorů z jara 2014.

Celkově odehrál za A-tým Pirátů doposud 113 zápasů, v nichž třiadvacetkrát skóroval a přidal 30 asistencí. Zda v nejbližší době přidá další starty, branky a asistence, záleží také na postoji Ducks.