AC Sparta Praha – FC Balticflora Teplice 1:5 (1:2)

  • Branky a nahrávky: 15. Tichý (Holeček) – 18. Alberto (Marcelo), 20. Giva (Marcelo), 26. Novotný, 28. Marcelo (Alberto), 38. Giva. Rozhodčí: Vomastek – Rybka. ŽK: Doša, Tichý (oba ACS). Diváci: 180. Stav série: 0:2.
  • Sestavy:
  • Sparta Praha: Vozár (Pytloun) – Holeček, Sop, Doša, Dlouhý, Mažári, Tichý, Havrda, Kuč, Stejskal, Zapletal, Křemen, Rott. Trenér: David Frič.
  • Teplice: Jeronimo (Kalina, Krišal) – Sláma, Marcio, Holý, Kovács, Novotný, Sidnei, Giva, Salák, Alberto, Marcelo, Emerson. Hrající trenér: Giva.

Příští zápas: 3. semifinálové utkání se hraje 6. května od 20 hodin v Teplicích!

Zápas rozehráli znovu lépe Pražané, když v 15. minutě otevřel skóre mladíček Tichý. Teplice ale ještě do pauzy skóre obrátily. V 18. minutě vyrovnal Alberto a těsně před odchodem do šaten vstřelil druhý gól Severočechů Giva.

Ve druhém poločase padaly góly už jen do sparťanské sítě, když se postupně trefovali Novotný, Marcelo a podruhé v zápase hrající trenér vlků Giva.

David Frič: Před svými hráči smekám klobouk

„Myslím, že jsme odehráli stejně kvalitní utkání jako v Teplicích. Bohužel jsme neproměnili šance. Soupeř odehrál lepší zápas, proto skončil jedna pět,“ uvedl trenér Sparty David Frič.

„Utkání rozhodla sporná branka na 1:2. Zřejmě byla, ale rozhodčí ji absolutně nemohl vidět. Chtěl bych Teplicím pogratulovat k lepšímu výkonu, avšak před svými hráči smekám klobouk. Střetnutí odjezdili do poslední minuty. Takto se hraje semifinále play off,“ pochválil své svěřence sparťanský lodivod.

Zdeněk Sláma: Musíme přidat, finále je blízko

Hru Sparty pochválil rovněž kapitán Teplic Zdeněk Sláma: „Sparta hrála opět výborně. Byla lepší a řekl bych, že hrála lépe, než u nás. Na druhou stranu byl tentokrát výsledek jednoznačnější, možná i pro Spartu nezasloužený.“

„Musíme začít makat, jelikož jsme velmi blízko finále. Pokud postoupíme, tak musíme hrát úplně jinak a hlavně na sto procent. Výhra je důležitá. Opět jsme ukázali, že umíme otáčet nepříznivé skóre, což je dobré,“ dodal Sláma.