Jako první tentokrát přijímá místo na 'horké' červené pohovce úspěšná mladá česká sportovkyně Veronika Vítková. Mistryně světa juniorek ve štafetách i v individuálním závodě a držitelka mnoha medailí v biatlonu, kterou moderátor vítá gratulacemi a obdivem, neboť tento sport považuje za 'divný'.

Nerozumí totiž tomu, proč došlo ke spojení právě těchto dvou věcí – běhu na lyžích a střílení. To sice Veronika taktéž neumí vysvětlit, avšak zdůrazňuje, že obojí je v závodě velice podstatné a může zcela změnit stav věci.

Například nedávno se jí stalo, že jedna soupeřka střílela na její terč, neboť asi vinou počasí špatně viděla. A když Veronika zvednutím ruky chtěla upozornit organizátory na problém, automaticky jí přinesli náhradní pušku. Zajímavé je, že zařízení namontované na pušce není dalekohled, ale jsou to mířidla, takže biatlonista vidí terč stejně vzdálený jako diváci.

Nejvíce si cení stříbrné olympijské medaile ze Soči

Jan Kraus připomíná, že Veronika Vítková je ze sportovní rodiny a jedna ze tří sester, což dokumentuje i na několika fotografiích. Na jedné jsou všechny tři v letadle s rouškami a Veronika přichází s vysvětlením: „Bály jsme se, abychom se nenakazily.“

Během sezony pro závodníky platí přísný režim. „Jsme stále doma, abychom neonemocněli. Letos vypukla v Novém Městě chřipková epidemie, tím pádem za námi na hotel nemohli ani rodiče, museli jsme se s nimi bavit venku.“ Čeho ze svých úspěchů si Veronika cení nejvíce? „Stříbrné olympijské medaile!“ říká bez váhání a zároveň ukazuje letošní zlatou ze smíšené štafety.

Jsem prakticky jako malé dítě, říká ohledně spánku

Součástí kariéry úspěšné sportovkyně je i zdravá životospráva, což znamená mimo jiné to, že chodí spát v devět hodin večer a ráno v šest vstává. „To tihle lidé dělají, čímž jsou dvakrát tak protivní,“ ironicky glosuje Kraus.

„Já jsem prakticky jako malé dítě, chodím tak na dvě hodinky spát i po obědě, abych si odpočinula před odpoledním tréninkem,“ dokresluje svůj velmi přísný režim sportovkyně. To, zda má pro tento režim pochopení rovněž její přítel, se dozvíte díky moderátorovým dobře mířeným otázkám.