FC Balticflora Teplice – AC Sparta Praha 4:3 (2:2)

  • Branky a nahrávky: 17. Marcelo (Sidnei), 19. Sidnei (Marcio), 28. Marcelo (Novotný), 30. Giva (Novotný) – 2. Doša (Zapletal), 7. Holeček, 37. Zapletal (Dlouhý). Rozhodčí: Kaštánek – Mráz. ŽK: Havrda, Vodecký (oba ACS). Diváci: 300. Stav série: 1:0.
  • Teplice: Jeronimo (Kalina, Krišal) – Sláma, Marcio, Marcelo, Sidnei, Alberto, Kovács, Novotný, Giva, Salák, Holý, Emerson. Hrající trenér Giva.
  • Sparta Praha: Vozár (Pytloun) – Holeček, Vodecký, Dlouhý, Mažári, Havrda, Sop, Kuč, Stejskal, Tichý, Zapletal, Rott, Doša. Trenér David Frič.

II. zápas semifinále: Sparta Praha - Balticflora Teplice (pá 1. 5., 18:00, Aréna Sparta)

Pražané měli vynikající začátek zápasu a presování soupeře se jim vyplatilo! Nejprve po chybě v domácí obraně posunul míč patou Zapletal na Došu, který ve druhé minutě otevřel skóre – 0:1. Poté v 7. minutě chyboval na půlce hřiště teplický Alberto a Holeček svůj samostatný únik proměnil přesnou ranou pod břevno – 0:2.

Severočeši se do zápasu vrátili na konci první půle, kdy dvakrát udeřili během power play. Nejprve zůstal před bránou osamocený Marcelo a krátce po něm dorazil na zadní tyči míč do prázdné klece po Marciově pasu Sidnei – 2:2.

Po přestávce se na palubovce objevil také teplický Novotný, který se stal záhy klíčovou osobností střetnutí, když dvěma milimetrovými přihrávkami připravil gól pro Marcela i Givu a Teplice vedly ve 30. minutě už 4:2.

Sparta zkoušela power play, jenže bez výsledku. Pomohl jí však tečovaný míč po přihrávce Dlouhého, se kterým si Zapletal poradil – 4:3. V poslední minutě měla Sparta ještě dvě tutové šance na vyrovnání. Tu první do prázdné branky zahodil Dlouhý a následně neprostřelil Jeronima ani Zapletal.

Zdeněk Sláma: Vidíme se ve finále, což je špatně

„Myslím si, že jsme byli horší po celý zápas,“ překvapil kapitán Teplic Zdeněk Sláma a vysvětlil i proč: „Pomohla nám pouze power play, při hře čtyři na čtyři hráli Pražané lépe. Dělali jsme chyby a ztráceli jsme balony. Byla na nás znát přestávka, Sparta byla v herním rytmu. Na druhou stranu se na to fakt nechci vymlouvat. Hrajeme semifinále play off, takže musíme přidat.“

„Přijde mi, že už jsme ve finále. Všichni mluví, že se bude hrát finále Teplice – Chrudim. Ještě tam nejsme,“ zdůraznil Sláma a dodal: „Sparta ukázala, že se nás nebojí. Hrála výborně, napadala nás, nezalezla. Připravovali jsme se spíš na to, že bude zatažená v obraně. Jsem rád, že nás Sparta potrápila. Alespoň se probereme a nastartujeme se k našim starým dobrým výkonům.“

Trenér Sparty David Frič byl na své svěřence patřičně hrdý: „Porážku přisuzuji dvěma věcem. Za prvé mají Teplice obrovskou kvalitu a i přes ten průběh byly v zápase lepší, vyzrálejší. Za druhé si myslím, že se hrál vyrovnaný zápas, ale domácí své šance proměnili. My dvě velké šance na konci nedali.“