Hráč Litovle byl vyzván po loňském extraligové bitvě ve Zlíně, aby podstoupil dopingovou zkoušku. Uposlechl, plně spolupracoval s antidopingovým komisařem, strávil na zkoušce přes čtyři hodiny a odevzdal šest vzorků moči! Protože však byly údajně příliš řídké, nebylo je možné použít. Sportovec poté jednal impulzivně, stadion opustil a odjel se svým mužstvem, jež na něj celou dobu čekalo.

Podle vyjádření primáře urologického oddělení v nemocnici v Příbrami Pavla Hanka ale není možné, aby zdravý člověk ani po tak dlouhé době neodevzdal alespoň jeden validní vzorek.

„Při zaznamenaných hodnotách hustoty moči by musel Josef Pohlmanm v průběhu kontroly neustále pít. Musel by vypít minimálně dva litry vody tzv. na ex. Poté by hustota poklesla, ovšem ani tehdy ne až tak nízko, aby byl vzorek nevypovídající. A hodnota má dynamiku, což znamená, že znovu naroste. Je v podstatě vyloučeno, aby měl Pohlmann tak těžkou hypostenurii nepřetržitě,“ uvedl Pavel Hanek.

„Navíc to je nepravděpodobné po náročném sportovním výkonu, kdy je člověk dehydratován. Takové stavy se vyskytují pouze u těžké močové úplavice. Nemocní vymočí až dvacet litrů řídké moči denně. Ale s tak těžkou chorobou by nemohl sportovat. Hodnota vykazovaná přístrojem je tím pádem prakticky nemožná. Takový stav by byl neslučitelný se životem. Pochybuji tedy, že byl přístroj řádně zkalibrován a zkontrolován,“ dodal Hanek.