Odpolední volný trénink částečně ovlivnilo počasí, když hodně jezdců zůstalo na více jak deset minut v boxech kvůli občasně padajícím dešťovým kapkám! Brněnský jezdec Karel Abraham se přes tuto komplikaci dokázal přenést a po prvním dni je na patnáctém místě s časem 1:41,586.

Karel Abraham: Dráha ráno bývá zaprášená

„V dopoledním tréninku jsme dělali nějaké změny a zkoušeli různá nastavení a pneumatiky. Odpoledne začala motorka fungovat dobře a na výsledku se to projevilo,“ sdělil po pátečních trénincích Karel Abraham.

„Po zkušenostech z loňska už víme, že je dráha v pátek ráno velmi zaprášená a odpoledne se to zlepší. Tak to bylo i dnes, my se tomu musíme přizpůsobit! Uvidíme, jaké budou podmínky v sobotu. Počasí by totiž mělo být stejné jako dnes,“ dodal brněnský jezdec.

Marco Grana: Umístění v Top 15 nás velmi těší

„S výsledkem jsme dnes velice spokojeni. Ráno jsme začali jezdit na nejtvrdší zadní pneumatice a nejměkčí přední. Úvodní den je zde ráno dráha vždy plná písku a podle toho vypadaly také dopolední časy. Odpoledne jsme vyzkoušeli jiné nastavení motocyklu a fungovalo to,“ řekl Marco Grana, šéfmechanik AB Motoracing.

„Teď musíme počkat na zítřek, jak bude vypadat dráha a učinit tak rozhodnutí o volbě pneumatik. Máme ještě další trénink, abychom vylepšili některé věci a porozuměli tomu, jak motocykl nejlépe vyladit do nedělního závodu. Umístění v Top 15 nás velmi těší a určitě můžeme čas ještě zlepšit,“ dodal.