Český jezdec se po startu propracoval z jedenadvacáté pozice o několik míst, později se posunul až na hranici bodovaných pozic, bojoval o patnácté místo s Eugenem Lavertym a Alvarem Bautistou. A velmi blízko byli také Jack Miller s Nickym Haydenem.

Šest kol před cílem ale Abraham musel kvůli technickým problémům zajet do boxu a do závodu už se nevrátil.

„Mohl to být povedený den. Start se povedl, závod se taky vyvíjel slušně, držel jsem se na patnáctém místě a stahoval Nickyho s Jackem. Jenže pak prostě praskla řadička. Nemám k tomu co říct, je to prostě smůla,“ uvedl jediný český zástupce v kategorii MotoGP.

„Docela by mě zajímalo, jak by na konci závodu vypadala přední pneumatika, protože už šest kol před koncem byla úplně zničená. Ale tenhle problém měla většina jezdců,“ dodal Abraham.

„Jsme hodně zklamaní, neboť po tom nepovedeném pátku a sobotě se závod vyvíjel velmi dobře. Byli jsme na bodované pozici, měli příležitost dostat se až na třinácté místo,“ podotkl Marco Grana, šéfmechanik AB Motoracing.

„Jenže pak došlo k mechanické závadě řadičky a Karel holt musel vzdát. Byla to prostá mechanická závada - řadička praskla. Jde zřejmě o vadu materiálu! Ještě vše prověříme, pak budeme vědět víc. Je to velká smůla,“ dodal.