FK ERA-PACK Chrudim – Helas Brno 6:2 (2:1)

• Branky a nahrávky: 2. R. Mareš (Alvarito), 7. R. Mareš (Max), 22. Max (R. Mareš), 31. Rešetár (César Paulo), 31. Rešetár (César Paulo), 36. Alvarito (M. Mareš) – 12. Lacko (D. Cupák), 23. D. Cupák (Lerch). Rozhodčí: Bělovský – Ježek. ŽK: Lacko, Sýkor, J. Lidmila (vš. Helas). ČK: 14. Sýkora (Helas). Stav série: 1:0.
  • Sestavy:
  • FK ERA-PACK Chrudim: Žďánský – R. Mareš, M. Mareš, Max, Alvarito – Koudelka, Chmelík, Dentinho, César Paulo, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe. Trenér Jaroslav Bartušek.
  • Helas Brno: Šimon (Dang, Večeřa) – D. Cupák, Ovčačík, J. Lidmila, Havel – Lerch, Vlach, Klimeš, Bobylev, Lacko, Sýkora, Šplíchal. Trenér Jan Loup.

Dva rychlé góly Romana Mareše ERA-PACK uklidnily

ERA-PACK začal zápas skvěle. Už ve 2. minutě napřáhl ze střední vzdálenosti Roman Mareš a jeho střela zapadla za tyč Šimonovy klece – 1:0. Tentýž hráč se radoval také v 7. minutě, když si nejprve „narazil“ s hostující obranou a pak bodlem rozvlnil síť. Helas hrál zezadu, ale ve 12. minutě dokázal snížit. David Cupák našel na zadní tyči volného Lacka a ten se nemýlil – 2:1.

Vzápětí ovšem Brněnští ztratili nervy. Udělali šestý faul a Sýkora viděl během dvou minut dvě žluté karty za protesty. Nařízenou desítku však Michal Mareš neproměnil. Přesilovka se Chrudimi vůbec nepovedla a mohla být ráda, že po brejku Jakuba Lidmily zazvonila pouze tyč Žďánského branky.

Dvě slepené branky definitivně zlomily odpor hostů

Rovněž začátek druhé půle se domácím vydařil. Opět v tom měl prsty Roman Mareš, jehož pokus tečoval do protipohybu Šimona Brazilec Max – 3:1. Helas ovšem ihned snížil na rozdíl jedné branky. Hosté rychle rozehráli trestný kop a Lerch vybídl ke skórování Davida Cupáka – 3:2. Ve 29. minutě mohl dokonce brněnský Cupák vyrovnat, ale své dvě šance trestuhodně zahodil.

ERA-PACK stále tlačil na pilu, ale až ve 31. minutě udeřil. Avšak hned dvakrát, čímž souboj rozhodl. Nejdříve se tvrdou ranou z pravé strany prosadil Rešetár a hned po rozehrávce mu druhou připravil branku César Paulo – 5:2. Chrudim si i nadále tvořila šance. Definitivní podoba výsledku se zrodila ve 36. minutě, kdy Michal Mareš vybídl k pohodlnému skórování Alvarita – 6:2.