Náročné měsíce připravily mladou snowboardcrossařku o fyzické i psychické síly a chuť závodit. Po sezóně, kterou oficiálně ukončila v lednu, je ale rebelka z Vrchlabí zpět! „Orazila jsem si, už se moc těším na příští zimu,“ říká.

Na podzim si pohrávala i s myšlenkou, že do sezóny vůbec nenastoupí. „Byla jsem vycucaná...“ vrací se o pár měsíců zpět. Nakonec se rozhodla, že odjede alespoň lednové mistrovství světa. „V prosinci jsem se však rozhodla, že dám ještě X Games. Dva největší závody,“ vzpomíná Samková. A oba dopadly jako přes kopírák. Suverénní vítězství v kvalifikaci, poté nešťastný pád znamenající poslední (šesté) místo ve finále.

Poté sezónu velkých závodů ukončila. „Myslím, že když se člověk necítí dobře připravený, tak by to fakt neměl dělat, jelikož se poté může stát něco jako loni po olympiádě ve Veysonnaz,“ připomněla rodačka z Vrchlabí loňský pohárový závod ve Švýcarsku, při kterém si zlomila kotník.

Trénování ji baví. Chtěla bych v tom pokračovat, říká

Tak se místo závodění raději vrhla na předávání zkušeností mladým nadějím! „Udělali jsme tři kempy a byly super. Děti byly hrozně nadšené, rodiče vděční! Píšeme si maily, děkují mi, děti chtějí naše snowboardy,“ těší Samkovou. Ta si časem s dětmi dle svých slov 'dobila baterky'. „Taky jsem normálně trénovala – ježdění a udržovací posilovna. Protože začít nový trénink v únoru, březnu je moc brzy. Ostrá příprava na další sezónu začne v květnu,“ plánuje.

Nedostatek pohybu jí nicméně na jaře nehrozí. „Připravuji se na přijímačky na FTVS, každý den tedy plavu, běhám, jezdím na koni,“ vypočítává. Dost možná se tedy vydá po stopách svého kouče Marka Jelínka. „Na kempech jsem totiž zjistila, že mě trénování docela baví a chtěla bych v tom pokračovat. Ale radši bych měla na starost děti, jsou takové vtipnější,“ myslí si Samková.

V červnu ji čeká surfování na Srí Lance, v srpnu už první příprava na sněhu na Novém Zélandu. A poté? „Hodně se těším na závody příští rok, snad jich bude víc než dva,“ doufá olympijská vítězka ze Soči.