„Dokončujeme kompoziční plány areálu. Po zkušenostech z loňského prvního ročníku závodů J&T Banka‎ CSI3*W Olomouc jsme se rozhodli rozšířit tribuny pro diváky, jelikož v neděli byly ochozy zcela zaplněné,“ řekla ředitelka Equine Sport Centra Veronika Michálková.

„Plánujeme rovněž v nejbližších týdnech vybudovat novou příjezdovou cestu na parkoviště nacházející se v zadní části areálu. Loni totiž v nejvytíženějších časech kolabovala doprava v Lazecké ulici, a tak letos návštěvníci přijíždějící od centra města, jichž je většina, budou moci komfortněji zaparkovat,“ dodala Michálková.

Organizátoři nejvýznamnější parkurové akce v republice však nespoléhají jen na to, že si do Olomouce najdou cestu výhradně příznivci jezdeckého sportu z řady evropských zemí. FEI Světový pohár - J&T Banka‎ CSI3*W Olomouc 2015 nabídne po všechny soutěžní dny (10. – 14. června) také bohatý doprovodný program pro celé rodiny.

Lákadlem sobotního dne bude vystoupení mini koní

„Značně rozšíříme veřejné služby. Pro tu odborněji zaměřenou část veřejnosti chceme dát výraznější příležitosti k nákupům veškerého vybavení pro jezdce i pro koně. Pro rodiny s dětmi a další 'laické' diváky připravujeme 'oddychovou zónu',“ uvedla majitelka areálu Barbora Valštýnová.

Dětem budou určeny atrakce, ale i sektor s odborným dohledem, kde si budou moci sami vytvořit různé upomínkové předměty. „Velkým lákadlem sobotního dne se stane vystoupení mini koní, kteří posléze budou k dispozici v dětském koutku, kde si je zájemci budou moci pohladit nebo se s nimi vyfotografovat,“ řekla dále Valštýnová.

„Ovšem to je zatím jen zlomek připravovaných zajímavostí. Další podrobnosti o programu budeme průběžně publikovat na internetových stránkách akce na adrese www.csi-olomouc.cz a samozřejmě i v dalších tiskových materiálech,“ dodala Barbora Valštýnová.