AC Sparta Praha – SK Slavia Praha 7:4 (3:3)

• Branky a nahrávky: 8. Doša (Frič), 17. Sop (Stejskal), 17. Stejskal (Frič), 35. Holeček (Vodecký), 38. Vodecký (Holeček), 40. Holeček (Stejskal), 40. Doša (Stejskal) – 5. Míča (Vejvoda), 12. Míča (A. Hrdina), 19. Kosina (Bozděch), 39. A. Hrdina (Bozděch). Rozhodčí: Petr – O. Černý. ŽK: Sop, Doša – Míča, A. Hrdina, Bozděch. Diváci: 650.
  • Sestavy:
  • Sparta Praha: Mareš (21. - 25. Vozár, Pytloun) – Stejskal, Kuč, Frič, Dlouhý, Holeček, Zapletal, Sop, Rott, Havrda, Vodecký, Doša. Hrající trenér David Frič.
  • Slavia Praha: Bartůněk (Kučera) – Homola, Žampa, Matějka, Míča, Kosina, Kalivoda, Filinger, Brychta, A. Hrdina, Novotný, Bozděch, Vejvoda. Trenér Martin Brychta.

První poločas nabídl po třech brankách na každé straně

Na první branku čtvrtého derby se čekalo do páté minuty, kdy slávistický Míča poslal balon špičkou futsalky těsně před brankářem Marešem do brány – 0:1. Sparta srovnala krok o tři minuty později, kdy se prosadil Doša – 1:1. Sešívaní si ale ve 12. minutě vzali vedení zpět, když se trefil opět Míča – 1:2.

Sparta udeřila až v 17. minutě, a to hned dvakrát. Nejdříve Sop tečoval nástřel Stejskala a posléze se Stejskal prosadil sám po přihrávce Friče. Vedení Spartě do přestávky nevydrželo, když po dlouhém pasu Bozděcha prostřelil gólmana Mareše Kosina. První dějství tak skončilo nerozhodně 3:3.

Favorizovaná Sparta rozhodla v závěrečné pětiminutovce

Ve druhém poločase bylo na slávistech znát, že jim dochází šťáva. Bránili na vlastní polovině a zaútočili pouze sporadicky. Sparta je však potrestala až pět minut před koncem, kdy se parádní ranou prosadil Holeček, pro nějž tato trefa znamenala jubilejní stou branku v české nejvyšší soutěži.

Ve 38. minutě se zdálo být definitivně rozhodnuto, když Vodecký dorazil ránu Holečka, avšak Slavia při power play ihned snížila. Z branky na 5:4 se radoval A. Hrdina. Nicméně další hra bez brankáře sešívaným nevyšla podle představ, když se střelami do prázdné branky uspěli Holeček a Doša – 7:4.