Počasí bylo hezčí než v sobotu, ovšem trať zůstala hodně ledová a technická! A přesně to skikrosařce Andree Zemanové ve švédském Aare vyhovovalo.

Bývalá sjezdařka se až před minulou - olympijskou - sezonou dala na skikros a v polovině února 2015 se vůbec poprvé v kariéře prosadila na stupně vítězů ve Světovém poháru.

„Pořád tomu nedokážu uvěřit. Věděla jsem, že všechno není hned a že musím vyčkat, ovšem přišlo to již druhou sezonu. Maximálně si to vychutnávám. Ani jsem nevěřila tomu, když jsem dojela do cíle druhá. Rozhlížela jsem se kolem! Vyšlo mi všechno, veškerý materiál, štěstí. Sedlo mi to,“ říkala nadšeně 22letá lyžařka.

Zemanová: Měla jsem co dělat, abych zastavila slzičku

Také na sjezdovkách zažila řadu úspěchů, ovšem ten skikrosový v Aare je pro ni nesrovnatelný. „Je to prostě Světový pohár a v něm pódium... Měla jsem co dělat, abych zastavila slzičku. Nakonec jsem ale byla tvrdá,“ řekla Zemanová se smíchem.

V dalších dnech ji čeká kratičká zastávka v Praze, posléze závody Světového poháru v Německu. „Ve skikrosu je možné uspět všude. Aspoň vidím, že když se to všechno sejde, že tam můžu být,“ dodala závěrem.

Podrobné výsledky najdete ZDE, pořadí Světového poháru ZDE.