Trenér české reprezentace do 21 let Marek Kopecký byl po turnaji spokojený: „Výsledek je příjemný, ale nebyl nejdůležitější. Jsem rád, že jsme ve hře viděli pokrok oproti předchozím akcím. Kluci se v určitých věcech lepší a vítězství v turnaji už byla jen třešnička na dortu. Jsem spokojený.“

„Nechci vyzdvihovat jednotlivce, avšak obrovsky nám pomohl Radim Záruba! Klukům šel příkladem. Proti naší devatenáctce Záruba schválně nehrál, aby i ostatní ukázali, že si nominaci zaslouží. Odehráli skvělý zápas,“ dodal.

Právě derby českých reprezentací bylo kořením skupiny "A". Zkušenější výběr nakonec vyhrál v sobotu 3:2. „Derby bylo opravdu zajímavé. Kluci si to rozdali na férovku a nic si nedarovali, až jsme se na sebe s Davidem Fričem z laviček usmívali. Byla to řežba, tak by to mělo být. Hráči ukázali, že v týmu chtějí být, což bylo velice pozitivní,“ liboval si Kopecký.

David Frič: S umístěním i hrou jsem velmi spokojený

Taktéž trenérovi devatenáctky Davidu Fričovi se zápas zamlouval: „Bylo znát, že jednadvacítka je dál v herní praxi. Hrálo se velmi aktivní, bojovné a kvalitní utkání. Trochu nám v něm za stavu 0:3 pomohlo, že se jednadvacítka zatáhla a přestala nás presovat. Tím pádem jsme byli schopni se prosadit.“

Fričův celek skončil na turnaji třetí. „S umístěním i hrou jsem velmi spokojený! Ukázali jsme kvalitu a určitý progres, jenž jsme od hráčů očekávali,“ řekl kouč české devatenáctky.

„Samozřejmě ve hře byly nedostatky. Měli jsme hodně nových hráčů a souhra nebyla optimální, ovšem někteří ukázali vysoký standard a věřím, že se objeví také v nominaci U21 pro turnaj v Ostravě. Velmi dobrý turnaj odehrál Stuchlík a Řezníček. Spokojený jsem rovněž s oběma brankáři.“

Výsledky Generali Cupu 2015:

Skupina A: ČR U19 - Slovensko U19 0:0, Slovensko U19 - ČR U21 0:1 (Hrubý), ČR U21 - ČR U19 3:2 (Vavrač, Hrubý, Vobořil - Mažári, Mládek)

Skupina B: AC Gamaspol Jeseník - Valašské Meziříčí 6:0 (Marcinov 3, Macura, Woitek, Němec), SKP Likop Třinec - AC Gamaspol Jeseník 0:2 (Plhák 2), Valašské Meziříčí - SKP Likop Třinec 3:8 (Vedral, Kubík, Hlavica - Sierota 2, Stawicki 2, Baron 2, Opluštil, Hudzieczek)

Play off: ČR U19 - Valašské Meziříčí 4:0 (Mládek, Handl, Šimon 2), Slovensko U19 - SKP Likop Třinec 2:3 (Kincl, Ševčík - Sierota, Opluštil 2)

O 5. místo: Valašské Meziříčí - Slovensko U19 1:3 (Lasovský - Klačan 2, Baláž)

Semifinále: AC Gamaspol Jeseník - ČR U19 4:2 (Marcinov 2, Novák - Řezníček, Mažári), ČR U21 - SKP Likop Třinec 8:1 (Záruba 2, Šidla, Jošt 3, Hrubý, Kuč – Opluštil)

O 3. místo: ČR U19 - SKP Likop Třinec 5:2 (Řezníček, Chlad 2, Mažári, Mládek - Sierota 2)

Finále: ČR U21 - AC Gamaspol Jeseník 3:2 (Záruba, Kantor, Hrubý - Woitek, Marcinov)

Individuální ocenění:

  • Nejlepší brankář: Marek Kušnír (Slovensko U19)
  • Nejlepší střelec: David Marcinov (AC Gamaspol Jeseník)
  • Nejlepší hráč: Radim Záruba (ČR U21)