Jaké to bylo, když o vás na vyhlášení vítězů mluvili jako o mistryni světa?
Já tomu pořád nemůžu uvěřit. Je to neuvěřitelné a je to úplně skvělé.

Dá se to s něčím srovnat?
To asi ne, tohle byl jeden z mých největších snů, protože děda je mistr světa a já jsem vždy chtěla být jako on. Byl to fakt velký sen a nyní jsem si ho splnila, takže úžasné pocity.

Prohlížela jste si jako malá dědovu medaili?
Jasně, že vím, jak vypadá. On měl těch medailí mnoho a já si je vždy všechny prohlížela, byla to pro mě velká atrakce.

Viděla jste se s ním hned po závodě?
V cíli jsem koukala, kde stojí, abych ho objala. Což se mi bohužel nepodařilo, protože mě pořád někam tlačili a organizovali. Ale pak jsme se objali a on mi řekl: Vítej v klubu.

Jaké to bylo na trati?
Těžko říct. Já jsem si pro finále vybrala tu červenou trať a potom už jsem v ní jezdila pořád. Uvažovala jsem, že možná na jednu jízdu přeskočím do modré, ale nakonec jsem trenérovi řekla, že chci jet v té červené, jelikož už jsem na ni byla zvyklá.

Už vám dochází, čeho jste dosáhla?
Já vůbec nechápu, jak se mi tohle povedlo. Mám z toho fakt hroznou radost! Myslím, že závod sám o sobě byl krásný. Neměla jsem žádný problém, až na první jízdu, která byla taková nervozní.

Jako druhá nejlepší z kvalifikace jste si mohla trať vybírat. Pomohlo to?
Ano, přede mnou byla akorát Alena Zavarzinová, která vypadla. Každopádně pro mě bylo lepší, že jsem si celou dobu až do finále mohla vybírat.

Ulevilo se vám, když Zavarzinová ve čtvrtfinále vypadla?
Já úplně nevím. Samozřejmě, Alena je skvělá, jezdí úžasně, ale každá jízda je úplně jiná, takže ona sice vyhrála kvalifikaci, ale ty holky jsou tak vyrovnané, že to asi takhle nejde říct.

Porazila jste mistryni světa ve slalomu z posledního MS Tuděgeševovou či olympijskou vítězku ze Soči Kummerovou. Jaký je to pocit?
No, úplně výborný. Já na to takhle nemyslela, ale opravdu jsou to velmi silné soupeřky, mají za sebou ty výsledky. I Marion měla úžasný čas, v prvním kole nám všem dala vteřinu.

Před dvěma týdny jste vyhrála Světový pohár ve slalomu. Byla jste teď kvůli tomu pod tlakem?
Ani moc ne. Já jsem se na ten závod hrozně těšila. Vstala jsem, měla dobrou náladu. Pustila jsem si svoje oblíbené písničky a opravdu jsem se těšila. Nyní se mi splnil sen.