Určitě se ve vás teď mísí zklamání, rozčarování a smutek. Máte v hlavě, co bude dál?
Nemám, netuším. Teprve se rozhodneme, jestli tu sezónu dojedeme, nebo ne! Nevím, co bude poté. Nepodařilo se tady nic. Nevím, jestli budu mít dál pozici na Dukle, výsledky nejsou. A netuším, kde se vyskytnu po sezóně.

Jste smířená i s případným rychlým koncem kariéry?
Ano, jsem! Skoro se na to těším. Už je to šestnáct let ve svěťáku, člověk těžko hledá motivaci, je to těžká rutina. Sport mám ráda kvůli těm lidem kolem, ale už je to jiná generace. Není to takové, jaké to bylo dřív.

Jak těžké je udělat konečné rozhodnutí?
My si v podstatě celou sezónu říkáme, že už nám o nic nejde, a že jsme něco dokázali. Ale já jsem závodník, chci prostě víc, tak to je. Věčně závodit a dělat výsledky člověk nemůže, ale určitě by bylo lepší končit na vrcholu. Bohužel ne každému se to může povést.

Ve svých dvaatřiceti jste nejstarší závodnicí ve Světovém poháru. Prý vám říkají mumie.
Ne, neříká se mi mumie, ale jeden Francouz mě takto nazval. Říkala jsem mu, že jsem šestnáctý rok ve svěťáku a on: Jo, taková mogul mumia! No to pěkně děkuju (smích). Tak ono já jsem nejstarší. Včera jsem koukala na startovku a druhá nejstarší je čtyři roky za mnou.

Kdy se definitivně rozhodnete?
Počkáme do konce sezóny. Fakt nevíme, zda dojedeme tuhle, jestli odjedeme už na další závody do Ameriky a do Japonska. Finance se budou odvíjet i od toho, co jsem tu předvedla, takže se dá předpokládat, že tam neodletíme. Ale definitivně budu vědět až na jaře, jak se domluvíme s Duklou.

Což tedy nemusí znamenat definitivní konec...
Třeba do toho příštího roku ještě zkusím nastoupit, avšak jsme smíření i s tím koncem. Do olympiády nevydržím, příští rok tam nebude žádný vrchol sezóny, takže se třeba budeme soustředit na jeden závod na začátku v prosinci, nebo něco takového. Ale zatím nechci oficiálně říct, že tohle je poslední sezóna.

Těšíte se na to, co vás po odchodu do lyžařského důchodu čeká?
Není to tak, že bych se přímo těšila, ale jsem člověk, který má rád výzvy. Tohle byla část života, kdy bylo mou výzvou lyžování. Nyní pro mne bude výzva ten normální život. Najít si práci, zažít jiný typ života. Dovedu si představit, že mě to bude bavit, ať budu dělat cokoliv. Jsem schopná se v tom zase najít.