V kalendáři nazvaném příznačně Biatlon 12 měsíců naplno odhalili nejen svá těla, ale i velkou houževnatost ostřílení olympionici Ondřej Moravec, Gabriela Soukalová, Jaroslav Soukup či Veronika Vítková. Nechyběli také nováčci Lea Johanidesová a Adam Václavík.

Vyfotit se nechal rovněž šéftrenér naší biatlonové reprezentace Ondřej Rybář! A to s kvalitním dalekohledem od firmy Meopta, jenž je nezbytnou pomůckou k upřesnění střelby.

„Souborem vzniklých fotografií jsme se snažili zachytit především pohybové procesy českých biatlonových reprezentantů při tréninku. Jde vlastně o studii dynamiky drah, které sportovci běžně vykonávají a které na fotkách za použití bílého pudru vizualizujeme,“ popisuje vznik fotografií jejich autor, fotograf Jan Faukner.

Kalendář zachycuje biatlonové reprezentanty při tréninku

Každý z měsíců zachycuje jednoho biatlonového reprezentanta při tréninku a vizuál vždy doprovází text, který odhaluje další zajímavé údaje z tréninkových plánů.

„Fotografií momentů vítězství je hodně, ale přitom právě dřina, soustavnost a promyšlený tréninkový plán jsou důležitou součástí úspěchu,“ říká spoluautor kalendáře, marketingový ředitel Alpine Pro Petr Billy.

Kalendář mohou zájemci zakoupit exkluzivně v e-shopu www.alpinepro.cz za 449 korun. K dispozici bude také v Novém Městě na Moravě, po dobu konání Světového poháru v biatlonu (5.- 8. února 2015).

Ti, jež zajímá, jak kalendář českých špiček biatlonu vznikal, mohou zhlédnout video zde: https://www.youtube.com/watch?v=VxbPHvsHdfQ.

Partnery kalendáře jsou Alpine Pro, Český svaz biatlonu, BMW, Viessmann a Meopta.