SK Slavia Praha futsal
14.kolo
FC Tango Brno
SK Slavia Praha futsal
2 : 9

(1:6)
FC Tango Brno
Branky a nahrávky:
8. Homola (A. Hrdina), 23. Homola (A. Hrdina).
2. Záruba (Belej), 10. Záruba (Chadzidis), 10. Belej (Chadzidis), 12. Záruba (Buršík), 12. Mareš (Belej), 13. Záruba (Chadzidis), 26. Záruba (Chadzidis), 30. Vlček (Belej), 31. Záruba (Belej).
Rozhodčí: Velebil - Mráz. . Diváci:
Sestavy:
Malina (Kučera) – Homola, Žampa, Matějka, Kalivoda, Brychta, A. Hrdina, Kosina, Oliva, Eisenreich, Novotný, Bozděch, Vejvoda.
Bočánek (Kubíček) – Buršík, Vlček, Záruba, Šidla, Brůna, Belej, Cenek, Svoboda, Chadzidis, Mareš.

Jihomoravané měli od začátku souboj ve svých rukou, ve 13. minutě vedli už 6:1. Nejpilnějším střelcem Moravanů byl čerstvě vyhlášený talent roku Radim Záruba, který dal sešívaným šest branek. V domácím dresu se poprvé objevil bývalý fotbalista Slavie David Kalivoda, tak si aspoň fanoušci z Tribuny Sever mohli zaskandovat oblíbené „Kalivoda ole!“.

Trenér Slavie Martin Brychta byl po zápase hodně nespokojený: „Výsledkově hodnotím duel negativně. Prohra o takovou porci gólů je hodně. Musím uznat sílu soupeře. Byli jsme připraveni na jejich první čtyřku, která rozhoduje jejich zápasy. Měli jsme na ně připravenou i taktiku. Bohužel jsme se vrátili do října, kdy jsme nedávali branky z vyložených šancí. Místo toho, abychom dva nula vedli, tak jsme jedna tři prohrávali.“

Do hry poprvé naskočil ex-ligový fotbalista David Kalivoda. „Kalivoda s námi absolvoval dva tréninky. Za určitých podmínek jsem ho chtěl za každou cenu vyzkoušet. Myslím si, že je podobný typ jako Ivo Ulich, který kdysi naskočil do futsalové Slavie, a odehrál si své,“ řekl na jeho adresu trenér Brychta.

Na druhé straně kouč Tanga Brno Vlastimil Bartošek hýřil úsměvy. „Výsledek hovoří jasně. Byli jsme lepší ve všech situacích, byť ze začátku jsme soupeři dvakrát namazali a podržel nás brankář Bočánek. Po těch vstřelených gólech jsme zápas ovládli a nebylo už co řešit. Opět jsme se však nevyvarovali chyb! Zkušené mužstvo by nás asi potrestalo,“ řekl po utkání trenér Tanga.