Slavnostní nedělní program v Polárce začne už v 15:30 hodin, kdy se budou hlavně dětem věnovat klauni z Balónkova. Mají pro ně připraveny nejrůznější soutěže a radost jim udělají svými výtvory z tvarovacích balónků. V 16 hodin je na programu ukázka žákovského hokeje místního hokejového klubu a v 17 hodin na ledovou plochu nastoupí hráči 2. hokejové ligy. O přestávkách mezi třetinami se budou konat soutěže o zajímavé ceny.

Vylosovaní fanoušci budou soutěžit například i v přesnosti střelby na branku z poloviny kluziště a připraven je také závod na šlapacím kole. Vstupenky za 40 korun budou v prodeji v pokladnách haly v neděli od 14:30 hodin. Nebude se jednat o místenky, každý si bude moci vybrat libovolné místo.

Nová hala Polárka bude primárně využívaná k ledním sportům (lední hokej a krasobruslení, bruslení veřejnosti). Připravená ale bude i na zápasy v házené, volejbalu nebo tenisu a na pořádání koncertů či kulturních akcí. Hala nabízí i víceúčelový sportovní sál pro badminton, stolní tenis nebo aerobic.

Střelnici mohou využívat sportovní kluby i veřejnost

V suterénu se poté nachází samostatně přístupná střelnice, která je 2. nejlépe vybavenou střelnicí u nás. Využívat ji budou moci sportovní kluby i veřejnost! Bude v ní mj. možné absolvovat střelbu bez zbrojního průkazu pod dohledem instruktora.

Sportovcům, divákům i účinkujícím Polárka nabídne moderní zázemí. Hala je plná moderních technologií a má špičkové technické vybavení, které zahrnuje klimatizaci a plnou úpravnu vzduchu, kvalitní ozvučení a zářivkové osvětlení ledové plochy, zvukovou a video režii i časomíru se dvěma LED obrazovkami umístěnými po stranách za brankami.

Diváci v době sportovních bitev budou moci využít tři místa s občerstvením a bistrem s vynikajícím výhledem na ledovou plochu. Návštěvníkům veřejného bruslení poslouží samostatná šatna a místo pro občerstvení. Kapacita tribun včetně skyboxů je 2 060 míst k sezení.

Náklady na výstavbu Polárky činily 282,98 milionu korun

Náklady na výstavbu Polárky byly (dle projektové dokumentace) vyčísleny na 386 milionů korun. V elektronické aukci se ale podařila vysoutěžit cena o více jak sto milionů nižší. Nejvýhodnější nabídku dala společnost Gemo Olomouc, a to v částce 284 milionů korun. Konečná cena je ovšem ještě o 1,02 milionu nižší, tj. 282,98 milionu korun.

„U stavby takové velikosti je to snad poprvé v historii celé republiky, kdy byla vysoutěžená cena mnohem nižší než cena původní a konečná cena je ještě o milion nižší než cena vysoutěžená. Většinou jde až o desítky procent nahoru,“ řekl náměstek primátora Michal Pobucký s tím, že supervizor, jenž dohlížel na průběh stavby, odvedl velmi dobrou práci.