FC Balticflora Teplice
Finále
FK ERA-PACK Chrudim
FC Balticflora Teplice
2 : 1
PEN
(0:0)
FK ERA-PACK Chrudim
Branky a nahrávky:
45. Marcio (Sidnei), rozhodující penalta Salák.
42. Felipe.
Rozhodčí: Honěk - Markovský. . Diváci: 600.
Sestavy:
Jeronimo (Kalina) – Sláma, Salák, Holý, Kovács, Kiliján, Marcio, Sidnei, Giva, Murila
Ton (Olinha, Žďánský) – Koudelka, Chmelík, M. Mareš, Max, Kilmer, Evandro, Alvarito, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe.

Teplický kapitán Zdeněk Sláma si po utkání užíval. Mohl zvednout nad hlavu pohár a předat ho spoluhráčům. „Jsem rád, že jsme Chrudim konečně zdolali a získali trofej. Zápas byl hodně těžký, hrála se velká bitva. Uznávám, že naše power play nudila. Přeci jen nám docházely síly,“ upozornil.

„Měli jsme plno dohrávek, navíc máme málo hráčů. Myslím si také, že páteční semifinále pro nás bylo mnohem náročnější než pro Chrudim. Power play asi sice nudila, ale i díky ní jsme Chrudim porazili a historie se ptát nebude. První místo máme my,“ dodal spokojený lídr Severočechů.

Kouč Chrudimi Daniel Ibañes prohrál své první velké finále coby trenér: „Jsem zklamaný a smutný, tak jako všichni od nás. Myslím si, že jsme hráli výborně! Ukázali jsme jistou úroveň a penalty jsou holt loterií.“

Zápas se lámal v prodloužení. Chrudim vedla, jenže vedení neudržela. „Vše se seběhlo velmi rychle. Dali jsme branku, nicméně soupeř vzápětí vyrovnal. Náš problém je jasný a víme o něm, nedáváme góly,“ řekl trenér ERA-PACKu.

Se střeleckou potencí se trápí i Max, jenž mohl rozhodnout v poslední minutě! „Může to být mnou. Pod mým vedením hrají kluci jiným stylem. Když jsem tu nebyl, dával Max hodně branek. Teď nedává góly nikdo. Samozřejmě, já jsem první, kdo může za porážku,“ vzal vše na sebe trenér Daniel.

Chrudim může vše napravit v lize. A třeba se s Teplicemi znovu utká ve finále play off. „Nemůžeme svěsit hlavu. Musíme dál pracovat a snažit se hrát v lize na první místo. Chceme Teplicím porážku vrátit a vyhrát titul,“ vzkázal lodivod Chrudimi závěrem.