„Bude to něco úžasného. V podstatě to zde v ČR nikdo nedělá. Všichni zpívají klasický pop a další žánry, ale gospel a soul ne, alespoň ne sólově. Takže, kdo chce vidět a zejména slyšet v tom předvánočním čase něco romantického a úžasného, ať neváhá a přijde do pražské Betlémské kaple,“ uvedl přední český stylista Kája Pavlíček, spoluorganizátor koncertu.

Moderní gospel je emotivní duchovní hudba, jež vychází z černošské hudební tradice. Gospel bývalo možné slyšet v řadě amerických černošských kostelů, ovšem v šedesátých letech díky Edwinu Hawkinsovi a jeho úpravě původního baptistického žalmu Oh Happy Day došlo k průlomu žánru.

Dnes "gospelka" Leona Gyöngyösi, která je byť s jemně exotickým vzhledem a exoticky znějícím jménem Češka, zazářila již před léty v New Golden Kids. Po rozpadu skupiny se odmlčela, ale nyní znovu září a ohlašuje návrat.

„Nejvíce si nyní přeji, aby si posluchači z mého koncertu odnesli silný zážitek! A proto se na samotný koncert odpovědně připravuji. Cvičím, trénuji a snažím se neonemocnět, byť okolo je řada bacilů. Moc se těším na diváky a slibuji, že to bude něco, co běžně neuslyší a neuvidí,“ řekla Leona Gyöngyösi.

Diváci se kromě ní mohou těšit i na zpěvačku Ivu Marešovou, Leoninu sestru Gygy a zpěváka Petra Kutheila - vše za doprovodu živého bandu a vokalistek! Část výtěžku poté hodlá Leona Gyöngyösi darovat potřebným.