Víte, co vás v pořadu čeká?
To fakt netuším. Přišel jsem, abych se propůjčil k čemukoliv, abych přispěl ke kvalitě pořadu. Nějaký díl jsem viděl, tak mám trochu představu, do čeho jdu! Ale nevím, co si na mě moderátoři vymyslí. Uvidíme, nechám se překvapit.

V pořadu Česko vaří s Pohlreichem živě jste spojil vaření a zábavu. Nemáte chuť pustit se do pořadu, který by byl ještě víc zaměřený na zábavu?
Nevím, zda bych to uměl, bavit lidi je těžká disciplína. Není jednoduché udělat takový pořad tak, aby šlapal a nebyl špatný. Snažil jsem se pořad Česko vaří s Pohlreichem živě udělat hodně zábavně, aby to byla spíš kvalitní show než kulinářský pořad. Byla to pro mě důležitá zkušenost, rád jsem si to vyzkoušel! Já se rád nechám bavit, ale sám se do toho pouštět nebudu.

Čím se rád necháte bavit?
Sem tam se podívám na seriál nebo na sport. Nemám moc rád různé estrády!

Na stolku vidím talířek s lineckým. Pečete vánoční cukroví?
Nepeču. Nejsem moc velký pekař a do cukroví se už vůbec nepouštím.

Jak budete trávit Vánoce?
Původně jsem přemýšlel, že bych někam odjel, ale zřejmě budu doma.

Dárky už máte nakoupené, nebo je teprve sháníte?
Dárky nesháním. Vím, co chci komu dát a budu se snažit mu to dát, nicméně nelítám zběsile po krámech. Už jsem velký kluk.

Když jste byl malý kluk, co jste si nejvíc přál?
V patnácti jsem dostal kytaru, z ní jsem byl fakt hodně nadšený, byl to krásný dárek. Po celé dětství jsem si přál dva dárky: kolo a autodráhu. Nedostal jsem ani jedno. Kolo jsem si pak koupil sám jako dospělý, autodráhu ne.

Co říkáte na každoroční vánoční šílenství?
Já přehnané nakupování dárků a vánoční šílenství nemám rád. Na Vánocích přece nejsou důležité dárky, víc se mi líbí zahraniční pojetí svátků, kdy se jdou lidi někam dobře najíst a užijí si fajn večer, místo aby sháněli za každou cenu nějaké veledary a zbytečně se stresovali.

Kdo u vás bude připravovat slavnostní večeři?
Štědrovečerní menu připravím já a bude tradiční – polévka a kapr se salátem! Ale uvařím jen přiměřené množství, nemusím to jíst čtyři dny. (smích)