Jak hodnotíte vítězný zápas s Karvinou?
Utkání mělo zvláštní průběh. Z naší strany to nebyl dobrý zápas. Nebyli jsme v takovém tempu, jako například v Brně. Nepomohli nám příliš ani diváci. Ale důležité je, že jsme to zvládli za tři body. Jaký to byl zápas, se za měsíc nikdo ptát nebude.

Na Lapači se představila jiná Karviná než v prvním zápase, souhlasíte?
Rozhodně, měli pořádně posílený tým. Tuším, že v kádru měli nějaké juniory z Třince, Vítkovic nebo Havířova. Velmi dobře jim zachytal také brankář Tomšů! Přesto, co se stylu hry týče, to byla stará Karviná, která bránila a nehrála příliš atraktivní podívanou.

Jak těžké je nabudit se proti takovému soupeři, jelikož bylo viditelné, že to úplně nejde?
Je to trochu jiné, než proti jiným atraktivnějším soupeřům. Vždy před každým zápasem se musíme soustředit, ale s Karvinou to doopravdy nebylo ono. Jak jsem říkal, ani diváci, na které jsme doma zvyklí, nám příliš nepomohli. Takže chyběl ten správný náboj, jenž nás doma dělá silnými.

Jak jste spokojen s průběhem sezony?
Zatím hrajeme dobrý hokej a držíme se na špičce tabulky, která je našlapaná! Už z minulých let jsme zvyklí, že 2. liga je hodně vyrovnaná. Musíme i nadále šlapat, ať se nám konečně podaří udržet alespoň první čtyřku.

Lví podíl na umístění má také Petr Hromada, který se díky výkonům dostal do extraligy. Nebojíte se, že by vás mohl opustit?
Petr má neskutečnou fazónu. Chytá velmi dobře, ale to i minulý rok. Bylo tedy otázkou času, kdy si ho vyhlédne klub z vyšší soutěže a vytáhne si ho k sobě! Že by nás mohl opustit, se samozřejmě bojíme, ale důležité je jeho štěstí, aby se chytil v profi hokeji. Držím mu palce.

Jak se cítíte vy osobně?
Cítím se fajn. Je zde parádní parta, šlape nám to velmi dobře, takže co více si přát? Co se týká přímo mé hry, tak vždy je co zlepšovat.

Co dělat, aby druhá polovina základní části byla minimálně stejně dobrá?
První polovinu jsme zvládli dobře. Je třeba i nadále pokračovat v práci, kterou jsme započali. Máme teď doma ze šesti utkání pět, tudíž musíme utrhnout co nejvíce bodů, abychom pak mohli hrát ve větším klidu.

V sobotu na vás čeká Nový Jičín, který v předchozích dvou zápasech nebyl vůbec lehkým soupeřem, jak na ně?
Nový Jičín má oproti loňskému ročníku hodně dobrý tým. Kádr je velmi dobře vyvážen - mají mladé, ale i zkušené hráče. Pokud ale budeme hrát svou hru a zodpovědně bránit, tak si myslím, že budeme úspěšní. Navíc doufám ve větší návštěvu, než která dorazila na zápas s Karvinou. Lidi v publiku potřebujeme, jejich povzbuzování a přítomnost jsou pro nás důležitým aspektem hry, který nás žene dopředu.