Zdatnými konkurentkami 21leté Evy Samkové budou v prestižní anketě Klubu sportovních novinářů rychlobruslařka Martina Sáblíková, taktéž zlatá a navíc ještě stříbrná olympijská medailistka ze Soči, a tenistka Petra Kvitová, vítězka slavného Wimbledonu. Vysoko v žebříčku míří rovněž majitel dvou stříbrných a jedné bronzové olympijské medaile, biatlonista Ondřej Moravec.

„Je vtipné, že já, taková malá trubka, se procpe do vyšperkované společnosti,“ reagovala na postup do elitní desítky svérázná Eva Samková. „Ale stále je pro mě důlěžitější to, jak jezdím a jak jsem se sebou v tomhle ohledu spokojená," dodala olympijská vítězka ve snowboardcrossu.

Do druhého kola tradiční ankety postoupili rovněž atletka Barbora Špotáková, biatlonistka Gabriela Soukalová či veslař Ondřej Synek.

Korunu sportovního krále získala v posledních osmi letech pokaždé žena. Po Kateřině Neumannové třikrát triumfovala Martina Sáblíková, dvakrát Barbora Špotáková, jednou Petra Kvitová, loni na trůn usedla atletka Zuzana Hejnová, která ale v letošní užší nominaci chybí.

Vítěz bude vyhlášen na slavnostním galavečeru v pondělí 22. prosince. „Bude to velmi příjemná změna, účastnit se takové akce. Už se na ten večer opravdu těším,“ vzkázala možná budoucí královna českých sportovců Eva Samková.