Bouřlivě jste se tu vítal s Michalem Davidem, dalším hostem tohoto pořadu. Kdy jste se potkali úplně poprvé?
Před spoustou let. Michal jezdil do Přerova, kde jsem trávil asi deset let svého života. Když jsem se poté přesunul do Prahy, vídali jsme se častěji.

Zahráli jste si někdy spolu tenis?
Ne, ale mnohokrát jsme si spolu zazpívali. Michalovy písničky mne provázely na turnajích. Skladba Nonstop byla má nejoblíbenější, té se držím.

Říkal jste, že tenis vás pořád baví. Jsou však někdy dny, kdy se vám nechce brát raketu do ruky?
Jasně, že jsou rovněž dny, kdy se člověku nechce podstupovat vůbec nic, kdy se mu ani nechce vstát, natož se dřít na tréninku. Přesto se přinutím a nechuť překonám. Vím, že musím trénovat poctivě.

Jak vypadá váš běžný den?
Začínám ho vždycky tak, že jdu před snídaní běhat, což mě skvěle nastartuje! Disciplínu mám v sobě za ta léta už zakódovanou. Avšak někdy taky povolím a zhřeším, volno je do přípravy zakomponované, ale nikdy ne na dlouho, hned by to bylo znát.

Čím a jak rád zahřešíte?
Dopřeju si v jídle. Trávím málo času v České republice, proto když už tady po delší době přijedu, neodolám klasické české kuchyni. Mám rád smažák, řízky, svíčkovou a kachnu. Ale zhřeším jeden den a ten druhý už se zase vrátím do svých kolejí.

Co vás čeká aktuálně po soustředění?
Deset dní budu doma, strávím čas s rodinou a poté odletím na Floridu, kde se budu připravovat pod vedením Petra Kordy a Marka Všetíčka. Jen krátce před Štědrým dnem se vrátím do Prahy na kontrolu k panu profesoru Kolářovi, aby viděl, jak moje záda snáší tréninkovou přípravu.

A program na počátku roku 2015?
Poté budu pokračovat. V lednu začínám Hopman Cupem v Austrálii, kde budu reprezentovat naši zemi s Lucií Šafářovou. Na tuhle soutěž se opravdu těším! A 19. ledna začíná Australian Open v Melbourne.