SK Slavia Praha – AC Sparta Praha 3:3 (1:1)

  • Branky a nahrávky: 17. Novotný (A. Hrdina), 38. Oliva (Brychta), 40. Filinger (Oliva) – 7. Holeček (Havrda), 31. Dlouhý (Rott), 39. Holeček (pk). Rozhodčí: Blažej – O. Černý. ŽK: Filinger, Oliva, A. Hrdina – Frič. Diváci: 700.
  • Sestavy:
  • Slavia Praha: Krajč (Kučera) – Žampa, Matějka, Homola, Pospíšil, Filinger, Oliva, Míča, A. Hrdina, Brychta, Eisenreich, Vejvoda, Novotný. Trenér Martin Brychta.
  • Sparta Praha: Mareš (Pytloun, Vozár) – Stejskal, Holeček, Zapletal, Dlouhý, Frič, Kuč, Sop, Rott, Doša, Vobořil, Havrda. Hrající trenér David Frič. 

Sparta sice vedla brankou Holečka, ale do přestávky stačil vyrovnat Novotný! Po přestávce už to vypadalo, že vyhraje Sparta, která vedla 2:1 a 3:2, nicméně famózní závěr Slavie vedl k dělbě bodů. Na 700 diváků se bavilo futsalem do poslední vteřiny.

„Zápas se mi nehodnotí dobře. Na konci jsme dostali dva hloupé góly. Zvlášť ten poslední zamrzí. Soustředili jsme se pouze na Fílu (Filinger), jelikož on byl jediný, kdo to mohl zakončit, což se také stalo,“ řekl zklamaný sparťan Michal Holeček, který dal v utkání dvě branky.

Měl na mysli situaci v čase 39:55, kdy David Filinger pálil přímo do šibenice a srovnal na konečných 3:3. „Snažil jsem se akorát trefit bránu. Nekoukal jsem, jestli tam je skulinka nebo ne. Samozřejmě ten vikýř jsem chtěl trefit,“ smál se střelec parádní trefy, která byla nakonec okořeněna číslem 250.

Slávistický matador tudíž vstoupil do klubu futsalových kanonýrů. „Zřejmě se to lépe sejít nemohlo. Už jsem mohl jít minulý zápas na penaltu a nešel jsem! Z penalty to holt není ono, říkal jsem si, že to musím trefit jinak. Krásnější gól jsem asi nikdy nedal,“ přiznala legenda českého futsalu.

Filinger ze zatracence nakonec hrdinou

Přitom minutu před koncem byl Filinger zatracencem. Za stavu 2:2 zbytečně fauloval Zapletala a Sparta kopala desítku za sedmý faul.

„Šlápl jsem si na balon. Zapletal mi míč sebral a šel sám na branku, tak jsem ho musel stáhnout,“ popsal osudný moment Filinger. Předchozí sparťanskou penaltu neproměnil Havrda, k této se proto postavil Holeček a vymetl šibenici! Sparta v tu chvíli vedla 3:2 a zdálo se, že je rozhodnuto.

Autor třetí branky hostů si na penaltu věřil. „Kdybych si nevěřil, tak bych na ni nešel,“ usmíval se Michal Holeček, „První je u nás daný Havrda, jemu penalta nesedla. Šel jsem tedy já, vybral jsem si stranu, a že to skončilo v šibenici, je nádhera.“

Atmosféra srovnatelná s Bundesligou

Právě Filinger a Holeček jsou se šesti brankami nejlepšími střelci futsalových derby pražských „S“. „Vím o tom, že mi to tam se Slavií padá, ovšem neříkám, že by mi tento protivník extra seděl. Nevím, proč tomu tak je,“ uvedl Holeček a jeho sok Filinger kontroval: „Hrálo se mi výborně, i když jsem se nedostal tolik do hry, protože mám poraněné tříslo. Ale dopadlo to dobře.“

Na futsalové derby znovu dorazila parádní návštěva. Tentokrát 700 fanoušků, čímž padl loňský rekord (500 diváků). Nejvíce byli slyšet příznivci Slavie, kteří roztáhli i obří choreo s nápisem „FUTSAL“. „Atmosféra v hale je mnohem lepší než venku. V uzavřeném prostoru byla skvělá atmosféra, která je srovnatelná s Bundesligou,“ přirovnal dění v hledišti David Filinger.

Své zastoupení měli v publiku i fanoušci Sparty. „Derby je dvakrát do roka. Je to výjimečná atmosféra, opět dorazilo hodně lidí. Bohužel, dnešní souboj moc futsalové kvality nepobral ani z jedné strany. Nicméně zápas byl vyhecovaný a bojovný. Akorát pro nás s hořkým koncem,“ dodal sparťan Holeček.