V pořadu TGM jste mluvila o pozadí dopingových kontrol ve světě. Znělo to docela hororově.
Jsem ráda, že jsem o dopingových kontrolách mohla mluvit. Lidé totiž vůbec netuší, co takové kontroly obnášejí, že to není nic příjemného a docela nás to omezuje. Většina lidí sice předpokládá, že vrcholový sportovec musí dbát i na životosprávu a musí trénovat, ale netuší, že součástí našeho života jsou i tyto dost často nepříjemné dopingové kontroly.

Teď momentálně jste uprostřed tréninků, nebo máte spíš volněji?
Od října do konce prosince jsem začala přípravu na další ročník. Znamená to, že nabírám kondici, protože co udělám nyní, z toho pak další sezonu budu žít a především se to odrazí pak na závodech.

Kdy vám závody začínají?
Halová sezona začíná od ledna, začátkem března je v Praze velké halové ME! To je pro nás obrovská motivace. Ukázat se doma a předvést se v co nejlepší formě. A v létě je pak mistrovství světa, kam jedu s velkým očekáváním. Budu obhajovat titul, to je velká motivace.

Jak jste na tom po zdravotní stránce?
Těším se na to, že si konečně znovu zazávodím. Že poběžím a nic mě nebude bolet, protože letos jsem sice byla ve formě, ale pořád mě něco bolelo. Takže jsem z běhání neměla radost. Doufám, že příští rok se mi bude dařit podobně jako v roce 2013.

Jsou pro vás závody spíš stres, adrenalin nebo zábava?
Zábava i adrenalin dohromady, ale závody jsou pro mě hlavně odměna. Když jdete na závody, máte natrénováno, ta nejhorší dřina je za vámi. Na závodech se chcete předvést, chcete si je užít, takže určitě jsou pro mě zábava.

Pro co myslíte, že vůbec nemáte vlohy?
Nemohla bych být tanečnice. Neumím tancovat, i když jsem chodila do sboru a hrála jsem na klavír, mám tedy nějaký cit pro hudbu. Také mezi překážkami je vidět, že rytmus v sobě mám.

Jak se dá mezi překážkami poznat, že v sobě máte rytmus?
Když překonám jednu překážku, tak vidím, jak mi vyjde ta další. A to ne každá závodnice umí. Rozmyslí se třeba těsně před překážkou, což je špatně, ztrácí pak kvůli tomu plynulost. Já jsem cit pro rytmus měla odmalička, ale při tanci si zkrátka nejsem svými schopnostmi jistá.