Jste připravený na to, že v tomto pořadu se může stát opravdu cokoliv?
Nevím, do čeho jdu. Jsem zvědavý, co na mě Michal s Geňou vymyslí. Člověk nemůže být nikdy na všechno připravený. A v případě takového pořadu je asi lepší nevědět, do čeho jdete. Skočit do situace rovnýma nohama a nemít tedy žádný prostor si něco připravovat.

Se závodní kariérou jste skončil, ale kolem krasobruslení se pohybujete...
Pořád si udržuju svůj zájem o sport. Po skončení soutěžní kariéry jsem se dal na podporu sportu jako takového, spolupracuji s ČOV na pár projektech.

Vždycky jste trávil hodně času v zahraničí. Jak je to nyní?
V tom se moc nezměnilo. Stále žiju ve svém kufru nebo cestovní tašce. Podle toho, jaké zavazadlo je na cestu lepší. Dost času trávím v Německu, v Rusku, ve Švýcarsku či v Japonsku.

Kde budete na Vánoce?
V Litvě. Těsně před nimi odlétám do Litvy a zpátky se budu vracet až na konci ledna.

Co budete dělat v Litvě?
Čekají mě nácviky na ledovou show Sněhový král s Jevgenijem Pljuščenkem! Jde o adaptaci pohádky Hanse Christiana Andersena Sněhová královna. Moc se na ni těším, show má velký potenciál na to, aby objela celý svět.

Co vás čeká aktuálně?
V současnosti mne čeká několik představení show na ledě Jen počkej, zajíci!, kde hraju několik rolí. Pak budu trénovat a připravovat na závodní sezónu pár našich krasobruslařů, před sebou mám taktéž workshop Dvojitá kariéra. Týká se možností, jak mohou sportovci po ukončení své závodní kariéry fungovat, jak své zkušenosti předávat dál nebo je uplatnit v jiném oboru.

Vedete zřejmě hektický život.
Ano, ale nevadí mi to. Jsem zvyklý a užívám si tu různorodost. Vážím si toho, že jsem pořád pánem svého času, nebo spíš diáře, že si svůj čas a práci stále můžu plánovat tak, jak já chci.