Věděl jste, co vás v tomto pořadu čeká?
Občas talkshow TGM sleduju. Věděl jsem, do čeho jdu. I když s těmito dvěma týpky člověk může čekat leccos. S Michalem Suchánkem jsem se potkal před necelými čtrnácti dny na Primě. Když mne do pořadu zval, mluvil o tom, že ve studiu budou mít rozřezaný autobus. Věřil jsem. Až později jsem si uvědomil, že je to naprostý nesmysl a já mu skočil na lep. A připadal jsem si trapně. Ale autobus ve studiu skutečně je, takže mě těší, že nejsem za hlupáka.

Stává se vám často, že někomu skáčete na lep?
Nestává. Ale jsem poměrně důvěřivý, to je pravda.

Není důvěřivost pro podnikatele nebezpečná vlastnost?
Záleží na tom, koho mám před sebou. Například vůči politikům jsem opravdu velmi nedůvěřivý. Nicméně v osobním životě mi má míra důvěřivosti připadá naprosto v pořádku.

Tušil jste třeba před dvaceti lety, jakým směrem se vydáte?
Tou dobou jsem studoval vysokou školu a netušil, že se budu jednou zabývat dopravou. Mám před sebou horizont jednoho dvou let, ale co bude dál? Třeba za tři roky? To netuším. Mám vize, ale rozhodně ne přesně nalinkované.

Označil byste se za snílka?
Nevím, jestli jsem snílek, ale stává se, že řeknu něco médiím a pak toho lituju! Řeknu, že něco chystám, napíše se o tom, já to pak musím doopravdy udělat! Splnit to, co jsem vyřkl. Protože jsem pracovitý a nerad prohrávám. Lidé chtějí uskutečnit hodně svých snů, ale neumějí je dokončit. Úspěšný člověk nemusí být výjimečně chytrý a já se za chytrého vůbec nepovažuju. Říkám o sobě, že jsem hloupý sedlák. Úspěšný člověk je podle mě takový, který má pevnou vůli danou věc dokončit. Což já mám.