S Michalem Suchánkem a Richardem Genzerem se dobře znáte. Kdy jste se potkali úplně poprvé?
Kdy jsem se potkal poprvé s Michalem, to vím přesně, v létě 1977 na plovárně v Praze - Podolí.

To vám byly tři roky.
Tři a něco. Chodili jsme spolu na plavání. Pak jsme se potkali až někdy v roce 1985. Byli jsme spolu ve Skautu - lozili po lesích, sbírali šišky, poznávali stopy zvířat, dělali uzly a učili se morseovku.

Nedávno jste oslavil čtyřicítku. Byl to pro vás nějaký zásadní moment?
Zásadní moment byl ve chvíli, kdy jsem pak šel platit účet v podniku. Jinak to byl běžný den, jako každý jiný. Věk nijak zásadně neřeším.

Na čem momentálně pracujete?
Připravuji dokumentární film o životě vlků ve Finsku, jak tam migrují. Název je "Vlčí život". Chystáme se za nimi putovat na sněžných skútrech, což vyžaduje velkou přípravu a kooperaci s finskou produkcí. Pracuji na dalších projektech, píšu nějaké články do různých periodik, sloupky, fejetony...

Máte nějaké oblíbené téma svých sloupků?
Nemám, píšu o čemkoliv, co mě napadne. Vyjde mi taky kniha s mými texty, v předvánočním čase, což je dobrý tah od nakladatele.

Čím jste chtěl být jako kluk?
Indián. Asi jako každý kluk. A pak náčelník. Což se mi podařilo a už jsem tedy spokojený.

Co vás čeká v nejbližší době?
Chtěl bych vést i kroužek češtiny, který jsme s kamarádem založili v Lotyšsku! On ho tam vede. A pak bychom rádi založili další centrum češtiny v Estonsku, případně ještě v Ázerbájdžánu či dalších republikách, tak uvidíme.

Blíží se Vánoce, máte je rád?
Jsou to hezké svátky, ale nenechám se rozhodit žádným stresem.

Vybavíte si nějaký úžasný dárek, který jste jako kluk dostal od Ježíška?
Motorovou pilu, když mi bylo šest let. Opravdovou. V devíti letech jsem dostal cirkulárku. Z ní jsem měl taky radost. Mě potěší i maličkost.

Co byste si přál letos?
Kdysi se vysílala soutěžní hra Všechno nebo nic, nebo tak nějak. Její součástí byl výherní stroj, do něhož soutěžící strčil ruku, do takového rukávu. Když měl štěstí, vytáhl si míček s nápisem „všechno“. Já bych chtěl to všechno.