SK Slavia Praha - Mados MT Hradec Králové 3:4 (2:2)

  • Branky a nahrávky: 10. Filinger (Homola), 17. Homola (Vejvoda), 23. Míča (p.) – 13. Váňa (Srkal), 17. Váňa (Friedl), 23. Friedl (p.), 36. Váňa (Chromek). Rozhodčí: Nagy – Gryc. ŽK: Míča – Menšl, Merkl.
  • Sestavy:
  • Slavia Praha: Krajč (Malina) – Brychta, Žampa, Vejvoda, Filinger, Novotný, Radoš, Homola, Míča, A. Hrdina, Matějka, Bozděch, Pospíšil. Trenér Martin Brychta.
  • Hradec Králové: Menšl (Mašek) – Jošt, Srkal, Váňa, Holec, Friedl, Chromek, Fidra, Beran, Merkl. Tým vedl Jan Bartek.

Střelecky se dařilo hlavně hradeckému Petru Váňovi, který v prvním poločase dokázal dvakrát dorovnat vedení Slavie. Nejprve střelecky reagoval na úvodní trefu Filingera a následně i na branku Homoly. Ve druhém poločase se kopaly dvě penalty během 23. minuty. Nejprve fauloval hradecký brankář Menšl a po ráně Míči Slavia potřetí, ale zároveň i naposledy, v utkání vedla – 3:2.

Ne na dlouho. Vzápětí fauloval na druhé straně slávistický kapitán Matějka a nařízenou penaltu stejným způsobem proměnil Friedl. Rozuzlení přinesla 36. minuta a byl u toho opět muž zápasu Petr Váňa, který pohotově zakončil akci Chromka. Hradec tak získal po výhře 4:3 cenné tři body.

Na Slavii se před zápasem udály změny. Na lavičce skončil kouč Jiří Baborák a jeho místo převzal dosavadní asistent Martin Brychta. Avšak ani tato léčba nepomohla: „Pro nás jde o další nevydařené utkání. Nemůžeme se vymanit z herního útlumu, který na nás dopadl. Opět jsme si zápas prohráli sami.“

„Čekáme, kdy se to zlomí. Zápas jsme měli rozehraný dobře, třikrát jsme vedli, ale pokaždé jsme brzy inkasovali vyrovnávací branku. Když se lámal chleba, dal soupeř rozhodující gól. Power play se nám nevydařila,“ litoval nový trenér sešívaných.

„Oba poločasy měly odlišný průběh,“ podotkl asistent hradeckého trenéra Jan Bartek, který mužstvo v nedělním utkání vedl: „V první části jsme nechtěli hrát nahoru a dolů, což se nám dařilo. Akorát jsme litovali, že jsme neproměňovali šance. Slavia vždy vedla, naštěstí jsme dokázali vyrovnat. Ve druhém dějství se začalo hrát nahoru a dolů. Pořád jsme věřili, že zápas obrátíme a výsledek udržíme, což se nám nakonec povedlo. Musím vyzdvihnout především střelce Petra Váňu. Bylo to hodně vydřené vítězství.“