Jak se cítíte, když se váš život tak často propírá v médiích?
Na začátku to byl šok, něco nového i nezvyklého. Ale už to beru jako něco, co je skoro na denním pořádku. Když se o sobě něco dočtu, už to umím vypustit! Ale ze začátku jsem se občas rozbrečela. Byla jsem naivní, s novináři mluvila hodně otevřeně. Mrzelo mě, když to poté použili, nejednou jsme se kvůli tomu dohadovali i s partnerem. Byla jsem těhotná, tudíž i citlivá, a spousta věcí mě tenkrát rozbrečela.

Neplánujete ještě jednoho potomka?
Určitě ano, nechci, aby byl Quentin jedináček. Nechávám to však plynout. Ale musím přiznat, že bych nerada měla druhé dítě už teď, raději bych ještě chvíli počkala. My se sestrou jsme od sebe o tři a půl roku, což se mi nyní zdá jako ideální rozdíl.

Vystudovala jste gymnázium, chcete ve studiu ještě pokračovat?
Mým snem je studovat DAMU. Nebo nějakou humanitní vysokou školu. Vždy jsem se dobře učila a vystudovala jsem poměrně náročné gymnázium, takže studijní předpoklady určitě mám. Ale také s vysokou školou chci počkat.

Jak vám změnilo život, když jste se stala maminkou?
Nejdříve jsem si to tak moc neuvědomovala, protože miminko mi dávalo dost zabrat, asi jako každé mámě. Krmila jsem ho, v noci k němu vstávala, moc se nevyspala. Teprve tak po třech měsících, kdy Quentin začal spát celou noc, se mi ulevilo a já jsem si měla čas uvědomit, jaký zázrak je, když se vám narodí dítě.

Připadáte si teď zodpovědnější, zkušenější, starší?
Určitě. Zestárla jsem, nebo se stala trochu usedlejší a konzervativnější. Nejen kvůli tomu, že jsem se stala mámou a vnímám všechno nebezpečí kolem, ale i tím, že mám staršího a klidného partnera.

Chtěla jste vždy mít klidného a staršího partnera?
Vždy mě přitahovali spíše starší muži. S vrstevníky jsem si nikdy moc neměla co říct. Ani nevím proč. Můj partner je muž, kterému můžu říct úplně všechno! Propovídali jsme vždy hodiny a hodiny. Ví si se vším rady, dokáže mi pomoct, uklidnit mě, v tom je jeho kouzlo.

Kdy jste se společně něčemu zasmáli?
Každý den se hodně smějeme. Třeba když mi partner vypráví některé historky ze svého života.

V čem se naopak neshodnete?
Jedině snad v tom, že nedokáže uklízet podle mých představ. Například když vaří, nedokáže vyleštit plotnu nebo digestoř, takže jsou na ní šmouhy.

Takže jste vysazená na pořádek?
To si nemyslím, jen mi vadí takovéhle drobnosti.

Máte v plánu seznámit Quentina s jeho bráškou Kristiánem? (Kristiána má Josef Kokta z předchozího vztahu s Gabrielou Partyšovou, pozn. red.)
Kromě Kristiána se Quentin zná se všemi staršími sourozenci a vychází spolu dobře. Chtěla bych, aby spolu komunikovali.